Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaten eens over versoepeling rond feestdagen

Duitse deelstaten eens over versoepeling rond feestdagen

BERLIJN (ANP) - De zestien Duitse deelstaten zijn het eens geworden over een tijdelijke versoepeling van de coronaregels rond de feestdagen. Dat betekent dat de Duitsers tussen 23 december en 1 januari maximaal tien gasten van buiten het gezin en niet van een enkel ander huishouden mogen ontvangen. Kinderen jonger dan 14 jaar vallen niet onder de beperking.

Dat staat in een voorstel dat de deelstaten woensdag bespreken met bondskanselier Angela Merkel, aldus Duitse media. In het wekelijkse overleg doet normaal gesproken de regering de voorstellen. In dit geval is het initiatief bij de deelstaten gelegd.

Duitsland ging begin november voor een maand gedeeltelijk op slot op om verspreiding van het coronavirus in te dammen. De horeca moest dicht en er mogen maximaal tien personen uit twee huishoudens bij elkaar op bezoek. Scholen en winkels daarentegen konden openblijven. Inmiddels beginnen de restricties vruchten af te werpen, maar er is nog zeker geen sprake van een ommekeer.

Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, meldde dinsdagochtend dat het longvirus in de laatste 24 uur bij 13.554 personen is vastgesteld. Dat was een kleine toename in de groei na enkele dagen van daling.

Meer uit Buitenland

Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

2 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

2 uur geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

3 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

4 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

4 uur geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

5 uur geleden