Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaatpremiers verwachten geen soepelere coronaregels

Duitse deelstaatpremiers verwachten geen soepelere coronaregels

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland houdt waarschijnlijk vast aan de coronamaatregelen die nu van kracht zijn. Dat hebben meerdere premiers van deelstaten gezegd voorafgaand aan het coronaberaad dat ze maandag hebben met bondskanselier Olaf Scholz.

Er liggen nu geen plannen op tafel om de huidige maatregelen te versoepelen, zei premier Hendrik Wüst van Noordrijn-Westfalen tegen Der Tagesspiegel. Wüst legde uit dat het nu nog te vroeg is voor versoepelingen omdat het ziekenhuispersoneel door het grote aantal besmettingen is uitgeput. Stephan Weil, premier van Nedersaksen, zei dat het al goed nieuws is dat er gezien de huidige situatie geen strengere maatregelen aan de orde lijken te zijn.

Afgelopen week voorspelde minister van Gezondheid Karl Lauterbach dat de piek van het aantal besmettingen vermoedelijk pas half februari wordt bereikt met enkele honderdduizenden gevallen per dag. Hij waarschuwde dat veel zorg uitgesteld moet worden doordat het drukker gaat worden in de ziekenhuizen. Duitsland registreerde zondag 85.440 nieuwe coronabesmettingen.

In Duitsland gelden beperkende maatregelen voor toegang tot onder meer horeca. Vergaande maatregelen zoals de sluiting van scholen zijn niet van kracht.

Meer uit Buitenland

CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

6 minuten geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

50 minuten geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

1 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

1 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

4 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

5 uur geleden