Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen: ban voor ongevaccineerden

Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen: ban voor ongevaccineerden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen is overstag en gaat ongevaccineerden weren uit onder meer restaurants en voetbalstadions. De regering van de aan Nederland grenzende regio, met de meeste inwoners van alle Duitse deelstaten, wil daarmee het stijgend aantal coronabesmettingen indammen.

De beperkingen voor niet-gevaccineerde volwassenen gelden voor de hele vrijetijdssector, aldus premier Wüst. Ze gaan volgende week in. Dan hebben uitsluitend gevaccineerden en genezen coronapatiënten (de zogenoemde 2G-regel) nog toegang tot bijvoorbeeld kerstmarkten. Bij een bijzonder hoog besmettingsgevaar, bijvoorbeeld met carnaval of in discotheken, komt nog de eis van een negatieve test.

Volgens Wüst is de coronasituatie in zijn deelstaat "niet zo dramatisch" als elders. Maar de situatie op de intensive care-afdelingen is "steeds problematischer." Hij ziet niets in verplichte vaccinaties, maar wil wel meer testen en extra prikken aanbieden, melden Duitse media.

In meerdere andere Duitse deelstaten werd de 2G-regel al ingevoerd.

Meer uit Buitenland

Hongarije zet twee Oekraïners uit na arrestatie spionnen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft twee Oekraïense diplomaten het land uitgezet die als spion zouden hebben gewerkt, maakte de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó bekend op Facebook. Eerder op de dag meldde de Oekraïense veiligheidsdienst juist twee mensen te hebben opgepakt die spioneerden voor de Hongaarse staat.

6 minuten geleden
'Bereidwillige landen' hebben zaterdag overleg met Zelensky

OSLO (ANP) - De leiders van de coalitie van bereidwillige landen houden zaterdag een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ze bespreken dan onder meer het werk aan een staakt-het-vuren, dat idealiter nog dit weekend van kracht zou worden, zeggen Noord-Europese leiders.

23 minuten geleden
Poetin en Trump feliciteren elkaar op Dag van de Overwinning

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben via hun medewerkers felicitaties uitgewisseld op de tachtigste herdenkingsdag van het einde van de Tweede Wereldoorlog. Dat schrijft het Russische staatspersbureau TASS op basis van het Kremlin.

25 minuten geleden
Inauguratie van paus Leo op 18 mei

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - De inauguratie van paus Leo vindt op 18 mei plaats. De mis voor het begin van zijn pontificaat begint dan om 10.00 uur op het Sint-Pietersplein, aldus het Vaticaan.

39 minuten geleden
Merz belt met Netanyahu over Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft drie dagen na zijn aantreden gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De twee bespraken de ontwikkelingen in Gaza.

53 minuten geleden
Duitse bondskanselier Merz: houding VS over Europa is verbeterd

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de opvattingen van de Verenigde Staten over de samenwerking met de Europeanen en de NAVO "positief zijn veranderd". Na Merz' verkiezingswinst in februari betwijfelde hij nog of de NAVO in de huidige vorm kan blijven bestaan, omdat de Amerikaanse president Donald Trump zich weinig zou bekommeren om het lot van Europa.

54 minuten geleden
PKK neemt 'historisch' besluit na oproep tot ontmanteling

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft "historische besluiten" genomen tijdens een congres eerder deze week in Irak, zei de beweging tegen het Koerdische persagentschap ANF. Het congres werd gehouden na een oproep van PKK-leider Abdullah Öcalan om de wapens neer te leggen en de beweging zelfs te ontbinden.

1 uur geleden