Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen: ban voor ongevaccineerden
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen is overstag en gaat ongevaccineerden weren uit onder meer restaurants en voetbalstadions. De regering van de aan Nederland grenzende regio, met de meeste inwoners van alle Duitse deelstaten, wil daarmee het stijgend aantal coronabesmettingen indammen.
De beperkingen voor niet-gevaccineerde volwassenen gelden voor de hele vrijetijdssector, aldus premier Wüst. Ze gaan volgende week in. Dan hebben uitsluitend gevaccineerden en genezen coronapatiënten (de zogenoemde 2G-regel) nog toegang tot bijvoorbeeld kerstmarkten. Bij een bijzonder hoog besmettingsgevaar, bijvoorbeeld met carnaval of in discotheken, komt nog de eis van een negatieve test.
Volgens Wüst is de coronasituatie in zijn deelstaat "niet zo dramatisch" als elders. Maar de situatie op de intensive care-afdelingen is "steeds problematischer." Hij ziet niets in verplichte vaccinaties, maar wil wel meer testen en extra prikken aanbieden, melden Duitse media.
In meerdere andere Duitse deelstaten werd de 2G-regel al ingevoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
9 uur geleden