Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen: ban voor ongevaccineerden
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen is overstag en gaat ongevaccineerden weren uit onder meer restaurants en voetbalstadions. De regering van de aan Nederland grenzende regio, met de meeste inwoners van alle Duitse deelstaten, wil daarmee het stijgend aantal coronabesmettingen indammen.
De beperkingen voor niet-gevaccineerde volwassenen gelden voor de hele vrijetijdssector, aldus premier Wüst. Ze gaan volgende week in. Dan hebben uitsluitend gevaccineerden en genezen coronapatiënten (de zogenoemde 2G-regel) nog toegang tot bijvoorbeeld kerstmarkten. Bij een bijzonder hoog besmettingsgevaar, bijvoorbeeld met carnaval of in discotheken, komt nog de eis van een negatieve test.
Volgens Wüst is de coronasituatie in zijn deelstaat "niet zo dramatisch" als elders. Maar de situatie op de intensive care-afdelingen is "steeds problematischer." Hij ziet niets in verplichte vaccinaties, maar wil wel meer testen en extra prikken aanbieden, melden Duitse media.
In meerdere andere Duitse deelstaten werd de 2G-regel al ingevoerd.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
8 uur geleden