Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaat Hessen worstelt met winterse 'sneeuwchaos'

Duitse deelstaat Hessen worstelt met winterse 'sneeuwchaos'

BAD SCHWALBACH (ANP/DPA) - Hoger gelegen streken in de Duitse deelstaat Hessen hebben maandag te maken gehad met zware sneeuwval die plaatselijk voor grote problemen zorgde. Een brandweercommandant liet aan de Süddeutsche Zeitung weten dat "bomen als lucifers afbraken". Tientallen mensen moesten de nacht door het winterse weer doorbrengen op een school in Wiesbaden.

De sneeuwval begon maandag na het middaguur. Door afbrekende boomtakken en omvallende bomen ontstonden talrijke files. Politie en brandweer moesten auto's "uit de sneeuw bevrijden", meldden Duitse media, die van "sneeuwchaos" spraken. De autoriteiten riepen mensen maandagavond op niet de weg op te gaan.

Een groep van 27 leerlingen van de Frankfurt International School in Wiesbaden moest de nacht van maandag op dinsdag samen met 28 volwassenen in het gebouw doorbrengen, omdat het te gevaarlijk was om naar huis te gaan. De brandweer meldde dinsdagochtend dat het nog onduidelijk was of de school dinsdag weer open zou gaan of dat de gestrande leerlingen eerst naar huis terug zouden keren.

Vluchten afgelast

Tientallen vluchten op de drukke luchthaven van Frankfurt werden maandag afgelast door de sneeuwval. Circa 40 kilometer westelijker, in en rond de gemeente Kiedrich, moesten brandweer en politie in actie komen om circa dertig ingesneeuwde auto's te ontzetten. Niet ver daarvandaan raakten circa honderd mensen in hun auto's of bussen volledig ingesneeuwd in het dal van de Wallufbach (Wallufbeek), onder wie ook schoolkinderen in een schoolbus.

Het blijft nog zeker tot dinsdagochtend sneeuwen in de streek.

Meer uit Buitenland

Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

2 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

2 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

3 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

3 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden