Duitse cruisemaatschappij AIDA stelt hervatting tochten uit
ROSTOCK (ANP/DPA) - De Duitse cruisemaatschappij AIDA Cruises stelt de hervatting van rondvaarttochten over de Oostzee uit. Voor hervatting van de cruises heeft het bedrijf toestemming nodig van de Italiaanse autoriteiten omdat daar het moederbedrijf Costa Cruises is gevestigd. Er is nog geen groen licht uit Italië gekomen.
Het was eigenlijk de bedoeling dat deze week weer cruises zouden gaan beginnen op de Oostzee, zonder bezoeken aan havens. AIDA heeft verschillende voorzorgsmaatregelen getroffen tegen het coronavirus rond hygiëne en kleinere passagiersaantallen aan boord. De cruises werden in maart noodgedwongen stilgelegd vanwege de virusuitbraak. AIDA hoopt dat cruises die staan gepland voor later deze maand wel door kunnen gaan.
AIDA vloog vorige maand 750 bemanningsleden uit Azië in voor de cruiseschepen. Bij aankomst bleken er elf besmet te zijn. Zij zijn nu in quarantaine.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
16 uur geleden