
Duitse cruisemaatschappij AIDA stelt hervatting tochten uit
ROSTOCK (ANP/DPA) - De Duitse cruisemaatschappij AIDA Cruises stelt de hervatting van rondvaarttochten over de Oostzee uit. Voor hervatting van de cruises heeft het bedrijf toestemming nodig van de Italiaanse autoriteiten omdat daar het moederbedrijf Costa Cruises is gevestigd. Er is nog geen groen licht uit Italië gekomen.
Het was eigenlijk de bedoeling dat deze week weer cruises zouden gaan beginnen op de Oostzee, zonder bezoeken aan havens. AIDA heeft verschillende voorzorgsmaatregelen getroffen tegen het coronavirus rond hygiëne en kleinere passagiersaantallen aan boord. De cruises werden in maart noodgedwongen stilgelegd vanwege de virusuitbraak. AIDA hoopt dat cruises die staan gepland voor later deze maand wel door kunnen gaan.
AIDA vloog vorige maand 750 bemanningsleden uit Azië in voor de cruiseschepen. Bij aankomst bleken er elf besmet te zijn. Zij zijn nu in quarantaine.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).
23 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
14 uur geleden