Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duitse coronatop kweekt enkel boze burgers'

'Duitse coronatop kweekt enkel boze burgers'

BERLIJN (ANP) - De Duitse leiders die het coronabeleid uitstippelen staan volgens een commentaar in de krant Bild steeds verder van de realiteit. Het zou ze duidelijk moeten zijn dat je "enkel bange en boze burgers kweekt" als je elke drie weken bijeen komt om "telkens nieuwe maximale aantallen besmettingen vast te stellen om dan toch weer met meer verboden te komen", staat in het commentaar. Het weekblad Der Spiegel noemt het nachtelijke topberaad 'de chaos corona club'.

De commentator in Bild vraagt zich af of bondskanselier Angela Merkel en de deelstaatpremier echt denken dat "de burgers de verordeningen doorbladeren voordat ze hun familieleden uitnodigen voor een kop koffie? Dat ze berekenen of hun neefjes en nichtjes 14 of al 15 jaar oud zijn en dan helaas nog niet mogen komen?" Merkel en de premiers kwamen dinsdagmorgen na elf uur vergaderen met een harde lockdown voor de paasdagen en een verscherping en een verlenging van de coronamaatregelen. Sommige mediacommentatoren zien in de lange duur van het overleg een aanwijzing dat de leiders op de coronatop de volgende keer niet meer tot overeenstemming kunnen komen.

De Rheinische Post noemt het een daad van vertwijfeling van Merkel. De lockdown duurt al vijf maanden en was aangekondigd als een lockdown van één maand. Het beleid zou zich niet moeten concentreren op verbieden, maar op snel testen, vaccinatie en mondkapjes zo staat in veel commentaren. Media verwijten de regering telkens wel met lockdowns maar niet met een verstandige aanpak van het coronavirus te komen en te falen met de inentingen.

Meer uit Buitenland

Tweede verdachte vrijgelaten na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte van de aanslag in Berlijn vrijgelaten, meldden Duitse media. Volgens Bild kreeg de politie de tip dat er naast de vermoedelijke aanvaller nog iemand anders in de vluchtauto zat.

28 minuten geleden
Zelensky na ontslag minister: we hebben meer nodig dan drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat oorlogen niet alleen met drones worden gewonnen. Hij reageerde daarmee in een uitgebreid interview met Sky News op het ontslag van zijn populaire defensieminister Mychajlo Fedorov, die bekendstond als groot voorstander van de droneoorlogvoering.

34 minuten geleden
Oproep Franse overheid: ga niet naar Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - De Franse overheid roept mensen op niet naar het zuidwestelijke departement Gironde te gaan, waar Bordeaux ligt. Dat is vanwege de grote bosbrand die er momenteel woedt. Eerder riep de prefectuur zelf ook al op om weg te blijven.

56 minuten geleden
Veroordeling oud-president kan partij Zuid-Korea miljoenen kosten

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in Zuid-Korea veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf voor het verspreiden van onjuiste informatie tijdens zijn verkiezingscampagne. De politicus heeft in een andere zaak al levenslang opgelegd gekregen, maar de nieuwe veroordeling kan voor zijn partij nog grote financiële gevolgen hebben.

1 uur geleden
Politie zoekt naar tweede verdachte na schietpartij Seattle

SEATTLE (ANP) - De Amerikaanse politie is op zoek naar een tweede verdachte die betrokken zou zijn bij een schietpartij in Seattle. Dat meldt een lokale politiechef. Bij de schietpartij vielen drie doden en vier gewonden. Een eerste verdachte werd eerder al opgepakt.

1 uur geleden
Eerste geëvacueerden bosbrand bij Madrid mogen terug

MADRID (ANP/AFP) - Een deel van de om bosbranden geëvacueerde mensen in de buurt van Madrid, mag terugkeren, meldden de Spaanse autoriteiten. Het gaat om bijna 5000 mensen die op een camping stonden ten westen van Madrid en bewoners van een verzorgingstehuis die tijdelijk in een school verbleven.

2 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij schietpartij in Seattle

SEATTLE (ANP) - Bij een schietpartij in de Amerikaanse stad Seattle zijn meerdere slachtoffers gevallen. Dat meldt de politie van de stad op X. Het incident vond plaats in het Seattle Center vlak bij de beroemde Space Needle.

2 uur geleden