Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duitse coronatop kweekt enkel boze burgers'

'Duitse coronatop kweekt enkel boze burgers'

BERLIJN (ANP) - De Duitse leiders die het coronabeleid uitstippelen staan volgens een commentaar in de krant Bild steeds verder van de realiteit. Het zou ze duidelijk moeten zijn dat je "enkel bange en boze burgers kweekt" als je elke drie weken bijeen komt om "telkens nieuwe maximale aantallen besmettingen vast te stellen om dan toch weer met meer verboden te komen", staat in het commentaar. Het weekblad Der Spiegel noemt het nachtelijke topberaad 'de chaos corona club'.

De commentator in Bild vraagt zich af of bondskanselier Angela Merkel en de deelstaatpremier echt denken dat "de burgers de verordeningen doorbladeren voordat ze hun familieleden uitnodigen voor een kop koffie? Dat ze berekenen of hun neefjes en nichtjes 14 of al 15 jaar oud zijn en dan helaas nog niet mogen komen?" Merkel en de premiers kwamen dinsdagmorgen na elf uur vergaderen met een harde lockdown voor de paasdagen en een verscherping en een verlenging van de coronamaatregelen. Sommige mediacommentatoren zien in de lange duur van het overleg een aanwijzing dat de leiders op de coronatop de volgende keer niet meer tot overeenstemming kunnen komen.

De Rheinische Post noemt het een daad van vertwijfeling van Merkel. De lockdown duurt al vijf maanden en was aangekondigd als een lockdown van één maand. Het beleid zou zich niet moeten concentreren op verbieden, maar op snel testen, vaccinatie en mondkapjes zo staat in veel commentaren. Media verwijten de regering telkens wel met lockdowns maar niet met een verstandige aanpak van het coronavirus te komen en te falen met de inentingen.

Meer uit Buitenland

Zelensky benoemt nieuwe commandant landmacht

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.

24 minuten geleden
IAEA meldt bombardement op onderzoeksreactor in aanbouw in Iran

WENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.

47 minuten geleden
NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

3 uur geleden
Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.

3 uur geleden
Geen akkoord over Europese anti-corruptierichtlijn

BRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.

3 uur geleden
Iraanse rapper Toomaj Salehi lijkt opnieuw te zijn gearresteerd

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De populaire Iraanse rapper Toomaj Salehi, die kritisch is tegenover het regime van zijn land, zou opnieuw zijn opgepakt. Op zijn socialemediakanalen wordt gemeld dat hij op het eiland Kish in de Perzische Golf is aangehouden. Het is niet bekend waar en waarom hij wordt vastgehouden.

3 uur geleden
Spaanse koning geeft oud-tennisser Rafael Nadal erfelijke titel

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.

4 uur geleden