Duitse consumentenprijzen stijgen minder hard
WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in december verder afgekoeld, geholpen door de afzwakkende energie- en brandstofprijzen. Dat kan erop duiden dat de inflatie in de grootste economie van Europa een piek heeft bereikt. Dit zou verlichting kunnen bieden aan Duitse huishoudens, die worstelen met de sterk gestegen prijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne.
Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis bedroeg de inflatie vorige maand 8,6 procent op jaarbasis. Dat was 10 procent in november en een piek van 10,4 procent in oktober.
Over heel 2022 werd een gemiddelde inflatie gemeten in Duitsland van 7,9 procent. Dat is het hoogste niveau sinds de Duitse hereniging in 1990.
Steunmaatregelen
De Duitse overheid heeft omvangrijke steunmaatregelen genomen om consumenten en bedrijven te helpen met de hoge inflatie, waaronder een prijsplafond voor energieprijzen en vergoedingen aan huishoudens voor gasrekeningen. Economen gaan ervan uit dat dit een dempend effect op de inflatie zal hebben. De president van de Duitse centrale bank heeft wel gezegd dat de inflatie slechts geleidelijk zal dalen.
Om de inflatie onder controle te krijgen is de Europese Centrale Bank (ECB) bezig de rente te verhogen. Vrijdag komen er ook nieuwe cijfers naar buiten over de inflatie in Nederland en de rest van de eurozone. In november was de inflatie in Nederland volgens de eigen rekenmethode van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 9,9 procent op jaarbasis.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.
9 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Lufthansa voert gesprekken over het in de toekomst bijna volledig overnemen van de resterende aandelen in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Portugal heeft de Duitse luchtvaartmaatschappij woensdag gekozen voor een minderheidsbelang in TAP. Volgens de financiële topman Till Streichert zijn er aparte gesprekken gaande over de resterende 50,1 procent van de aandelen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.
3 uur geleden