Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse consument gaf in september minder uit in winkels

Duitse consument gaf in september minder uit in winkels

WIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten hebben in september minder uitgegeven in winkels. Vooral kleding- en schoenenwinkels hadden minder omzet, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Voedingswinkels zagen de omzet juist stijgen, wat vooral de speciaalzaken ten goede kwam. Mogelijk drukt de stijgende inflatie op de koopbereidheid van de Duitsers.

De winkelverkopen lagen in september 2,5 procent lager dan in augustus. Voor kleding- en schoenenwinkels was de teruggang haast 10 procent. Winkels die diverse producten verkopen, zoals bijvoorbeeld warenhuizen, zagen de omzet met 4,3 procent teruglopen.

Aan voedsel gaven de Duitsers wel meer uit. De omzet in deze sector ging 0,9 procent omhoog. Dat kwam helemaal op het conto van de speciaalzaken als bakkers, slagers, slijterijen en groenteboeren. De omzet van de supermarkten daalde licht: min 0,2 procent. Ook via internet bestelden Duitsers minder. Webwinkels zetten 2 procent minder om dan in augustus.

De Duitse inflatie ligt al maanden op hoog niveau en dat zorgt voor onzekerheid bij consumenten. De winkelverkopen lijken aan te geven dat ze vanwege de stijgende prijzen beter op de uitgaven letten.

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

17 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

19 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

20 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

23 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 dag geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 dag geleden