Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse compensatie voor Poolse slachtoffers van nazibezetting

Duitse compensatie voor Poolse slachtoffers van nazibezetting

WARSCHAU (ANP/DPA/AFP) - Duitsland komt met een compensatie voor de nog levende Poolse slachtoffers van de nazibezetting tijdens de Tweede Wereldoorlog. Wat de ongeveer 40.000 Polen krijgen, is niet bekendgemaakt.

Bondskanselier Olaf Scholz deed de belofte tijdens een persconferentie met de Poolse premier Donald Tusk in Warschau. "Duitsland is zich bewust van de ernst van zijn schuld, van zijn verantwoordelijkheid voor de miljoenen slachtoffers van de Duitse bezetting en van de missie die daaruit voortvloeit", verklaarde hij, na een overleg met Tusk dat ook over onder meer defensie en illegale immigratie ging.

Scholz zei niet wanneer de compensatie wordt uitgekeerd. Tusk sprak van een kwestie van maanden en een stap in de goede richting. "Er is geen bedrag dat kan compenseren voor wat er is gebeurd tijdens de Tweede Wereldoorlog", zei hij. De premier zei dat de beloofde hulp kan bijdragen aan een betere relatie tussen Polen en Duitsland.

De regeringen van Duitsland en Polen voerden dinsdag voor het eerst overleg sinds november 2018. De relatie is verbeterd sinds het aantreden van de pro-Europese regering onder Tusk. Duitsland werd door de vorige regering regelmatig neergezet als een vijandige macht. Die regering eiste bovendien 1300 miljard euro aan herstelbetalingen. Duitsland wees het verzoek af en verklaarde dat het de kwestie van herstelbetalingen als afgesloten beschouwt. Tusk erkende dinsdag dat de kwestie van herstelbetalingen formeel en juridisch is afgesloten.

Meer uit Buitenland

Invallen bij Europese Commissie in Brussel in vastgoedonderzoek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.

26 minuten geleden
Bareigenaren Crans-Montana voor hoorzitting uitgejouwd

SION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.

34 minuten geleden
Eerste vergunningen voor Oekraïense wapenexport sinds oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.

51 minuten geleden
Zweden doet met straaljagers mee aan Arctic Sentry

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.

1 uur geleden
Veroordelingen in Frankrijk na bewaren van bewijs door moeder

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.

1 uur geleden
De Wever waarschuwt voor verdwijnen staal- en metaalindustrie

RIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.

2 uur geleden
Bronnen: meeste buitenlanders weg uit IS-kamp in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.

2 uur geleden