Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

BERLIJN (ANP) - Duitsland is opnieuw een stap dichter bij de geplande legalisering van cannabis gekomen. De coalitiepartners hebben een intern dispuut over de voorgenomen legalisering bijgelegd, melden Duitse media.

De regeringspartijen hebben aangekondigd dat de wet op 1 april zou kunnen ingaan. De vicefractievoorzitters spraken in een verklaring over "een echte mijlpaal voor een modern drugsbeleid" die moet zorgen voor een betere preventie en bescherming van de gezondheid van kinderen en jongeren. Bovendien hoopt de regering cannabisgebruikers te decriminaliseren en de illegale handel in de softdrug aan te pakken.

Volgens het wetsvoorstel wordt het voor Duitsers mogelijk wordt om tot 25 gram cannabis te bezitten voor eigen gebruik en thuis die cannabisplanten te hebben. In augustus 2023 keurde de regering het voorstel al goed, maar er kwam veel kritiek op het voorstel, onder meer vanuit de gelederen van regeringspartij SPD. In de week van 19 februari zal het parlement stemmen over het voorstel. Ook de Bondsraad moet zich nog buigen over de wet.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

1 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

1 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

3 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

3 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

4 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

7 uur geleden