Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis
BERLIJN (ANP) - Duitsland is opnieuw een stap dichter bij de geplande legalisering van cannabis gekomen. De coalitiepartners hebben een intern dispuut over de voorgenomen legalisering bijgelegd, melden Duitse media.
De regeringspartijen hebben aangekondigd dat de wet op 1 april zou kunnen ingaan. De vicefractievoorzitters spraken in een verklaring over "een echte mijlpaal voor een modern drugsbeleid" die moet zorgen voor een betere preventie en bescherming van de gezondheid van kinderen en jongeren. Bovendien hoopt de regering cannabisgebruikers te decriminaliseren en de illegale handel in de softdrug aan te pakken.
Volgens het wetsvoorstel wordt het voor Duitsers mogelijk wordt om tot 25 gram cannabis te bezitten voor eigen gebruik en thuis die cannabisplanten te hebben. In augustus 2023 keurde de regering het voorstel al goed, maar er kwam veel kritiek op het voorstel, onder meer vanuit de gelederen van regeringspartij SPD. In de week van 19 februari zal het parlement stemmen over het voorstel. Ook de Bondsraad moet zich nog buigen over de wet.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
52 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor het eerst een drone neergehaald die het luchtruim was binnengevlogen. President Nicușor Dan schrijft op X dat een F-16-piloot het onbemande toestel vrijdagochtend uit de lucht heeft geschoten.
1 uur geledenLÈGE-CAP-FERRET (ANP/AFP) - Vanaf het schiereiland bij de Franse plaats Lège-Cap-Ferret worden mensen per boot geëvacueerd, meldt het lokale bestuur. Dit vanwege een grote natuurbrand die woedt ten westen van Bordeaux, in de regio Gironde.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïense drones hebben een magazijn nabij Sint-Petersburg geraakt, waarna er brand uitbrak, zo melden lokale media. De gouverneur van de omliggende regio Leningrad, Aleksandr Drozdenko, liet eerder weten dat zeker vijftig Oekraïense drones de stad hadden bereikt.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij een Russisch bombardement op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja is zeker één dode gevallen en zijn zeker 34 mensen gewond geraakt. Onder de gewonden zijn zes minderjarigen en een baby van 3 maanden oud, zo hebben autoriteiten bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het aantal tankers dat de Straat van Hormuz passeerde, daalde donderdag tot slechts één. Dat is het laagste niveau sinds 7 mei, zo blijkt uit scheepvaartgegevens. Slechts één tanker stak op 23 juli de Straat van Hormuz over, tegenover drie de dag ervoor, zo blijkt uit cijfers van analistenbureau Kpler.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - In het centrum van New York zijn twee mannen het slachtoffer geworden van steekincidenten. De politie onderzoekt of er sprake is van een haatmisdrijf, meldt NBC News. Hoewel de man niet bekend is bij de politie vanwege eerdere psychische problemen, wijzen de eerste bevindingen erop dat zijn mentale toestand mogelijk een rol heeft gespeeld, meldt de politie.
8 uur geleden