Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

BERLIJN (ANP) - Duitsland is opnieuw een stap dichter bij de geplande legalisering van cannabis gekomen. De coalitiepartners hebben een intern dispuut over de voorgenomen legalisering bijgelegd, melden Duitse media.

De regeringspartijen hebben aangekondigd dat de wet op 1 april zou kunnen ingaan. De vicefractievoorzitters spraken in een verklaring over "een echte mijlpaal voor een modern drugsbeleid" die moet zorgen voor een betere preventie en bescherming van de gezondheid van kinderen en jongeren. Bovendien hoopt de regering cannabisgebruikers te decriminaliseren en de illegale handel in de softdrug aan te pakken.

Volgens het wetsvoorstel wordt het voor Duitsers mogelijk wordt om tot 25 gram cannabis te bezitten voor eigen gebruik en thuis die cannabisplanten te hebben. In augustus 2023 keurde de regering het voorstel al goed, maar er kwam veel kritiek op het voorstel, onder meer vanuit de gelederen van regeringspartij SPD. In de week van 19 februari zal het parlement stemmen over het voorstel. Ook de Bondsraad moet zich nog buigen over de wet.

Meer uit Buitenland

Trump: VS kan branden als Frankrijk als Democraten winnen

PARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.

1 uur geleden
Axios: Hegseth ontmoet Netanyahu tijdens onaangekondigd bezoek

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag tijdens een onaangekondigd bezoek aan Israël een ontmoeting gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Dat meldt Axios op basis van twee ingewijde bronnen.

1 uur geleden
Krant: regering-Trump houdt Patriot-raketten voor Oekraïne tegen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.

4 uur geleden
Bild: e-mailaccounts Duitse partij AfD getroffen door hack

BERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.

4 uur geleden
Aangereden Australische parlementariër geopereerd

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.

6 uur geleden
Japanse sonde vertrokken om stukje van maan van Mars op te halen

TOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.

7 uur geleden
Trump bereid tot top met Poetin en Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.

7 uur geleden