Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

BERLIJN (ANP) - Duitsland is opnieuw een stap dichter bij de geplande legalisering van cannabis gekomen. De coalitiepartners hebben een intern dispuut over de voorgenomen legalisering bijgelegd, melden Duitse media.

De regeringspartijen hebben aangekondigd dat de wet op 1 april zou kunnen ingaan. De vicefractievoorzitters spraken in een verklaring over "een echte mijlpaal voor een modern drugsbeleid" die moet zorgen voor een betere preventie en bescherming van de gezondheid van kinderen en jongeren. Bovendien hoopt de regering cannabisgebruikers te decriminaliseren en de illegale handel in de softdrug aan te pakken.

Volgens het wetsvoorstel wordt het voor Duitsers mogelijk wordt om tot 25 gram cannabis te bezitten voor eigen gebruik en thuis die cannabisplanten te hebben. In augustus 2023 keurde de regering het voorstel al goed, maar er kwam veel kritiek op het voorstel, onder meer vanuit de gelederen van regeringspartij SPD. In de week van 19 februari zal het parlement stemmen over het voorstel. Ook de Bondsraad moet zich nog buigen over de wet.

Meer uit Buitenland

Meer NAVO-patrouilles Oostzee en verdacht schip zo nodig geënterd

HELSINKI (ANP) - De NAVO gaat meer patrouilleren op de Oostzee met onder meer zeedrones, marinevliegtuigen en fregatten. NAVO-landen rond de Oostzee gaan verdachte schepen van bijvoorbeeld de Russische 'schaduwvloot' ook sneller volgen en zo nodig enteren en opbrengen, hebben ze afgesproken op een top in Helsinki.

26 minuten geleden
Druk overleg over mogelijke deal wapenstilstand in Gazastrook

DOHA/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - In Qatar worden afrondende gesprekken gevoerd over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas. Israëlische media zeggen dat de deal in ongeveer dezelfde vorm eerder is afgewezen door premier Benjamin Netanyahu en diens coalitiepartners. Volgens de krant Haaretz zou de speciale Midden-Oostengezant van aankomend Amerikaans president Donald Trump, Steve Witkoff, en diens "agressieve" diplomatie een deal evenwel naderbij gebracht hebben.

2 uur geleden
Illegale migratie naar EU vorig jaar gedaald met 38 procent

BRUSSEL (ANP) - Het aantal illegale grensoverschrijdingen naar de Europese Unie is in 2024 met gemiddeld 38 procent gedaald tot 239.000, meldde de Europese grensbewakingsdienst Frontex dinsdag op basis van voorlopige cijfers over 2024. Volgens Frontex is dit het laagste niveau sinds 2021, toen er minder migranten kwamen door de coronapandemie.

3 uur geleden
Begin afzettingsproces president Zuid-Korea meteen geschorst

SEOUL (ANP/RTR) - De eerste zitting van het afzettingsproces tegen de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is al na enkele minuten geschorst door het grondwettelijk hof. Yoon verschanst zich al weken in zijn villa en verscheen ook niet bij het hof. Pogingen van de autoriteiten om de geschorste president op te pakken maken het volgens een van zijn advocaten onmogelijk om zijn proces zelf bij te wonen.

4 uur geleden
Rapport aanklager Smith: genoeg bewijs voor veroordeling Trump

WASHINGTON (ANP) - De speciale aanklager die was aangesteld om Donald Trump te vervolgen, beschikte naar eigen zeggen over voldoende bewijs voor een veroordeling. Dat staat volgens de krant The New York Times in een slotrapport van Jack Smith, die deze maand ontslag nam nadat Trump de presidentsverkiezingen had gewonnen.

4 uur geleden
Nutsbedrijf Los Angeles aangeklaagd om watertekort bij branden

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het nutsbedrijf dat in Los Angeles verantwoordelijk is voor de waterwinning is door een groep bewoners van de wijk Pacific Palisades aangeklaagd. "De watervoorziening faalde jammerlijk, waardoor bewoners en brandweerlieden weinig tot geen water hadden om branden te blussen", verwijten de bewoners het Los Angeles Department of Water and Power (LADWP).

5 uur geleden
Olietanker uit 'schaduwvloot' Rusland naar Deense haven

SASSNITZ (ANP/DPA) - De olietanker die vorige week op drift raakte voor de noordoostkust van Duitsland wordt weggesleept naar de haven van Skagen, in het uiterste noorden van Denemarken. Het schip, met 99.000 ton olie aan boord, was eerder al versleept naar de Duitse havenstad Sassnitz op Rügen, waar het door twee sleepboten op ongeveer vijf kilometer voor de kust op zijn plek werd gehouden.

6 uur geleden