Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

Duitse coalitiepartners eens over legalisering cannabis

BERLIJN (ANP) - Duitsland is opnieuw een stap dichter bij de geplande legalisering van cannabis gekomen. De coalitiepartners hebben een intern dispuut over de voorgenomen legalisering bijgelegd, melden Duitse media.

De regeringspartijen hebben aangekondigd dat de wet op 1 april zou kunnen ingaan. De vicefractievoorzitters spraken in een verklaring over "een echte mijlpaal voor een modern drugsbeleid" die moet zorgen voor een betere preventie en bescherming van de gezondheid van kinderen en jongeren. Bovendien hoopt de regering cannabisgebruikers te decriminaliseren en de illegale handel in de softdrug aan te pakken.

Volgens het wetsvoorstel wordt het voor Duitsers mogelijk wordt om tot 25 gram cannabis te bezitten voor eigen gebruik en thuis die cannabisplanten te hebben. In augustus 2023 keurde de regering het voorstel al goed, maar er kwam veel kritiek op het voorstel, onder meer vanuit de gelederen van regeringspartij SPD. In de week van 19 februari zal het parlement stemmen over het voorstel. Ook de Bondsraad moet zich nog buigen over de wet.

Meer uit Buitenland

PostNL steekt tientallen miljoenen extra in pakketautomaten

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.

7 minuten geleden
Oekraïne wacht al maand tot VS Patriots vrijgeven, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.

43 minuten geleden
Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

1 uur geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

1 uur geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt nog steeds genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.

1 uur geleden
Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

2 uur geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

3 uur geleden