Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse coach en spelers in jubelstemming na droomstart op EK

Duitse coach en spelers in jubelstemming na droomstart op EK

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Julian Nagelsmann was een tevreden bondscoach na een klinkende overwinning van Duitsland op Schotland (5-1) in de openingswedstrijd van het EK. "Ik moet mijn ploeg een heel groot compliment maken", zei hij. "Ik denk dat iedereen wel weet hoeveel druk er op deze openingswedstrijd stond. Maar we hebben met heel veel intensiteit gespeeld. Die twee snelle doelpunten in de openingsfase hebben ons ook wel geholpen."

Duitsland leidde na 19 minuten met 2-0, na doelpunten van Florian Wirtz en Jamal Musiala. Kai Havertz benutte in de 45e minuut een strafschop. Schotland speelde de gehele tweede helft met tien man. Ryan Porteous kreeg vlak voor rust een rode kaart voor zijn overtreding op Ilkay Gündogan.

In de tweede helft scoorden de invallers Niclas Füllkrug en Emre Can nog voor het gastland. Duitsland kwam tot negentien doelpogingen. Schotland, dat in de tweede helft met een man minder speelde, schoot of kopte geen enkele keer op doel van het gastland. De enige Schotse treffer kwam op naam van de Duitse verdediger Antonio Rüdiger, die in de slotfase zijn eigen doelman Manuel Neuer passeerde.

"We moeten natuurlijk nog veel meer laten zien op dit EK", besefte Nagelsmann. "Ik ben ook blij dat ik niet een speler in het zonnetje hoef te zetten. Er waren heel veel uitblinkers. Het is heerlijk om zoveel goede spelers te laten invallen."

Jamal Musiala, de maker van het tweede doelpunt, werd als beste speler van de wedstrijd verkozen. "Ik denk niet dat we beter aan het EK konden beginnen", zei hij. "We wilden het EK goed aftrappen en dat is gelukt. We hebben veel vertrouwen in onze coach Nagelsmann en zijn tactiek. We hebben alles gegeven op het veld. We hebben zo'n goede selectie. Als we in een flow komen, dan lijkt alles te werken."

Meer uit Voetbal

Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

41 minuten geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

42 minuten geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

56 minuten geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

3 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

6 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

6 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

8 uur geleden