Duitse clubs houden minuut stilte voor slachtoffers Maagdenburg
FRANKFURT (ANP/DPA) - De voetbalwedstrijden in de Duitse Bundesliga en Tweede Bundesliga beginnen met een herdenkingsmoment voor de slachtoffers van de vermoedelijke aanslag op een kerstmarkt in Maagdenburg. De Deutsche Fussball Liga raadt clubs aan rouwbanden te dragen en momenten van stilte te houden in de stadions.
Een 50-jarige man uit Saudi-Arabië reed vrijdagavond in op de menigte op een kerstmarkt in Maagdenburg. Het dodental is volgens Duitse media inmiddels opgelopen tot vier en er zijn tientallen ernstig gewonden.
Trainer Vincent Kompany van Bayern München zei na afloop van de 5-1-zege op RB Leipzig dat het "bijna onmogelijk was om over voetbal te praten". "We hebben gewonnen, maar ik wens overwinningen voor de vrede volgend jaar. Niet alleen in Duitsland, maar overal." Bayern annuleerde ook zijn geplande kerstshow in het stadion.
"De berichten van de tragedie in Maagdenburg zetten zaken in een ander perspectief. Op avonden zoals deze is voetbal niet het belangrijkste", reageerde Bayern-vedette Harry Kane op X.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
8 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
12 uur geleden