Duitse clubs houden minuut stilte voor slachtoffers Maagdenburg
FRANKFURT (ANP/DPA) - De voetbalwedstrijden in de Duitse Bundesliga en Tweede Bundesliga beginnen met een herdenkingsmoment voor de slachtoffers van de vermoedelijke aanslag op een kerstmarkt in Maagdenburg. De Deutsche Fussball Liga raadt clubs aan rouwbanden te dragen en momenten van stilte te houden in de stadions.
Een 50-jarige man uit Saudi-Arabië reed vrijdagavond in op de menigte op een kerstmarkt in Maagdenburg. Het dodental is volgens Duitse media inmiddels opgelopen tot vier en er zijn tientallen ernstig gewonden.
Trainer Vincent Kompany van Bayern München zei na afloop van de 5-1-zege op RB Leipzig dat het "bijna onmogelijk was om over voetbal te praten". "We hebben gewonnen, maar ik wens overwinningen voor de vrede volgend jaar. Niet alleen in Duitsland, maar overal." Bayern annuleerde ook zijn geplande kerstshow in het stadion.
"De berichten van de tragedie in Maagdenburg zetten zaken in een ander perspectief. Op avonden zoals deze is voetbal niet het belangrijkste", reageerde Bayern-vedette Harry Kane op X.
Meer uit Voetbal
PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
20 uur geleden