
Duitse clubs hebben coronaprotocol om fans weer te verwelkomen
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalclubs uit de Bundesliga en tweede Bundesliga hebben overeenstemming bereikt over een coronaprotocol om fans te laten terugkeren in de stadions. De clubs wachten nu op goedkeuring van de autoriteiten.
In het protocol staat onder meer dat supporters van de bezoekende club niet welkom zijn, statribunes niet zijn toegestaan en de kaarten op naam moeten komen te staan. Bovendien wordt alcohol verboden. Door de tickets te personaliseren hebben gezondheidsinstanties meer inzicht in mogelijke infectiehaarden.
De clubs hopen erop dat fans bij de start van het seizoen in het derde weekend van september of kort na de start weer welkom zijn. De Bundesliga begint op 18 september.
De gezondheidsministers van alle Duitse staten komen volgende week bijeen. Politicus Markus Söder had onlangs wel twijfels geuit en zei dat Bundesligawedstrijden met 25.000 toeschouwers "heel moeilijk voor te stellen zijn".
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
50 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bij Eredivisieclub NEC is afgelopen week voor 15.000 euro aan tenues en andere merchandise gestolen uit het Goffertstadion. Daarbij zaten veel wedstrijdshirts die eigenlijk volgende week in de verkoop zouden gaan. Door de inbraak kan dit maar in beperkte mate.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.
21 uur geleden