Duitse christendemocraten: desnoods met AfD migratie beperken
BERLIJN (ANP/DPA) - Om illegale migratie naar Duitsland te beperken neemt kopstuk Friedrich Merz van de Duitse christendemocraten op de koop toe dat hij wordt gesteund door de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD). De oppositieleider kondigde stappen aan na het jongste bloedige incident met een afgewezen asielzoeker, een mesaanval met twee doden in het Zuid-Duitse Aschaffenburg.
Merz wil met zijn conservatieve parlementsfractie van CDU en CSU het migratiebeleid aanscherpen. Hij hoopt op goedkeuring "ongeacht wie het ermee eens is".
De meeste partijen in het parlement wilden tot nu toe voorkomen dat ze afhankelijk zijn van stemmen van de AfD. Dat gold als een brandmuur tegen extreemrechts. Volgens AfD-leider Alice Weidel is die muur nu gevallen, stelt ze op X.
Merz geldt als favoriet om na de verkiezingen van 23 februari regeringsleider te worden.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
42 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
9 uur geleden