Duitse christendemocraten: desnoods met AfD migratie beperken
BERLIJN (ANP/DPA) - Om illegale migratie naar Duitsland te beperken neemt kopstuk Friedrich Merz van de Duitse christendemocraten op de koop toe dat hij wordt gesteund door de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD). De oppositieleider kondigde stappen aan na het jongste bloedige incident met een afgewezen asielzoeker, een mesaanval met twee doden in het Zuid-Duitse Aschaffenburg.
Merz wil met zijn conservatieve parlementsfractie van CDU en CSU het migratiebeleid aanscherpen. Hij hoopt op goedkeuring "ongeacht wie het ermee eens is".
De meeste partijen in het parlement wilden tot nu toe voorkomen dat ze afhankelijk zijn van stemmen van de AfD. Dat gold als een brandmuur tegen extreemrechts. Volgens AfD-leider Alice Weidel is die muur nu gevallen, stelt ze op X.
Merz geldt als favoriet om na de verkiezingen van 23 februari regeringsleider te worden.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden