Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse centrale bank ziet toename in valse bankbiljetten

Duitse centrale bank ziet toename in valse bankbiljetten

FRANKFURT (ANP/DPA) - In Duitsland is in toenemende mate nepgeld in omloop. Bij Duitse betalingstransacties zijn in de eerste helft van dit jaar meer valse bankbiljetten ontdekt dan op enig moment in de laatste zeven jaar, meldt de Duitse centrale bank.

In de eerste zes maanden van dit jaar ontdekten de Duitse autoriteiten 38.578 valse bankbiljetten met een nominale waarde van 2,4 miljoen euro. Dat is het hoogste aantal in een halfjaar sinds 2017. In vergelijking met het tweede halfjaar van 2023 gaat het om een toename van 29 procent.

Vooral veel valse biljetten van 50 euro waren in omloop, samen goed voor 37 procent van het ontdekte nepgeld. Daarna volgden biljetten van 20 euro (30 procent) en briefjes van 100 euro (15 procent).

Ook circuleerden er fors meer valse biljetten van 10 euro in het betalingsverkeer dan een halfjaar eerder, maar die telden bij elkaar op tot 7 procent van het totale aantal bankbiljetten. De Bundesbank meldt wel dat er minder valse biljetten van 200 euro en 500 euro in omloop waren in de afgelopen zes maanden.

Bankier Burkhard Balz van de Bundesbank zegt dat de totale hoeveelheid nepgeld in omloop in Duitsland klein blijft. "Puur rekenkundig gezien waren er negen valse bankbiljetten per 10.000 inwoners."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

3 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

4 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

5 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

6 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

7 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

8 uur geleden