Duitse centrale bank ziet toename in valse bankbiljetten
FRANKFURT (ANP/DPA) - In Duitsland is in toenemende mate nepgeld in omloop. Bij Duitse betalingstransacties zijn in de eerste helft van dit jaar meer valse bankbiljetten ontdekt dan op enig moment in de laatste zeven jaar, meldt de Duitse centrale bank.
In de eerste zes maanden van dit jaar ontdekten de Duitse autoriteiten 38.578 valse bankbiljetten met een nominale waarde van 2,4 miljoen euro. Dat is het hoogste aantal in een halfjaar sinds 2017. In vergelijking met het tweede halfjaar van 2023 gaat het om een toename van 29 procent.
Vooral veel valse biljetten van 50 euro waren in omloop, samen goed voor 37 procent van het ontdekte nepgeld. Daarna volgden biljetten van 20 euro (30 procent) en briefjes van 100 euro (15 procent).
Ook circuleerden er fors meer valse biljetten van 10 euro in het betalingsverkeer dan een halfjaar eerder, maar die telden bij elkaar op tot 7 procent van het totale aantal bankbiljetten. De Bundesbank meldt wel dat er minder valse biljetten van 200 euro en 500 euro in omloop waren in de afgelopen zes maanden.
Bankier Burkhard Balz van de Bundesbank zegt dat de totale hoeveelheid nepgeld in omloop in Duitsland klein blijft. "Puur rekenkundig gezien waren er negen valse bankbiljetten per 10.000 inwoners."
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.
5 uur geleden