Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse centrale bank: snel regering nodig voor groei economie

Duitse centrale bank: snel regering nodig voor groei economie

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Duitse politieke partijen moeten snel een nieuwe regering vormen om te voorkomen dat de economie van het land het derde jaar op rij niet groeit. Dit heeft Bundesbank-president Joachim Nagel gezegd.

Zondag vonden parlementsverkiezingen plaats in Duitsland. De christendemocratische CDU/CSU won de verkiezingen en leider Friedrich Merz wil een coalitie vormen met de sociaaldemocratische SPD. "Er is een duidelijk regeringsmandaat en een waarschijnlijke optie voor een coalitie. Duitsland heeft zo snel mogelijk een effectieve regering nodig", zei Nagel dinsdag bij het presenteren van het jaarverslag van de centrale bank van Duitsland.

Hij stelde dat Duitsland, de grootste economie van Europa, zich "in een staat van hardnekkige stagnatie" bevindt. Hij wees daarbij onder meer op hoge energieprijzen in het land, demografische veranderingen, toenemende concurrentie van opkomende economieën en risico's op het gebied van internationale handel en geopolitiek.

19,2 miljard euro verlies

De sterke punten van Duitsland moeten wat hem betreft "benut en uitgebreid" worden. Dat zijn volgens hem stabiele instituties, financieel gezonde en vaak zeer innovatieve bedrijven en een hoogopgeleide en toegewijde beroepsbevolking. "Slim, consistent en betrouwbaar economisch beleid kan een gevoel van verandering losmaken en de bereidheid tot grotere investeringen vergroten."

Uit het jaarverslag van de Bundesbank komt naar voren dat de Duitse centrale bank in 2024 voor het eerst sinds 1979 verlies heeft geleden. Het verlies kwam uit op ongeveer 19,2 miljard euro. De snelle renteverlagingen door de Europese Centrale Bank (ECB) hebben de reserves van de bank uitgeput.

Meer uit Financieel

Google kondigt grootste Android-update in jaren aan

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.

1 uur geleden
Knot: onafhankelijkheid centrale banken eurozone niet onder druk

AMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.

3 uur geleden
AEX eindigt hoger, laadpalenmaker Alfen fors onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.

4 uur geleden
Microsoft schrapt duizenden banen, vooral in managementlagen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft gaat duizenden banen schrappen, met name in de hogere managementlagen. Volgens een woordvoerder gaat het om minder dan 3 procent van het totale personeelsbestand. Microsoft had eind juni wereldwijd 228.000 medewerkers in dienst.

4 uur geleden
Minister VS: EU heeft mogelijk een 'collectief actieprobleem'

RIYADH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de Europese Unie mogelijk een "collectief actieprobleem" heeft en dat lidstaten niet op één lijn zitten om deals te sluiten. Dat belemmert de handelsbesprekingen die het landenblok voert met de Verenigde Staten. Dit zei Bessent dinsdag.

4 uur geleden
Eurocommissaris: Russische economie slechter dan Russen zeggen

BRUSSEL (ANP) - De Russische economie staat er veel slechter voor dan de Russen zelf zeggen, aldus Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Onderzoek van het Stockholm Institute of Transition Economics, dat dinsdag is besproken op een vergadering van de EU-ministers van Financiën, wijst dat uit. "Hun analyse benadrukt de onbetrouwbaarheid van Russische statistieken. De Russische economie presteert niet zo goed als de officiële statistieken suggereren", zei Dombrovskis na afloop.

5 uur geleden
Shell: nieuwe klimaataanklacht versnelt energietransitie niet

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe klimaatrechtszaak van Milieudefensie tegen Shell zal de energietransitie niet versnellen, reageert het energieconcern op de aankondiging van de zaak door de milieuorganisatie. "We hebben een brief ontvangen van Milieudefensie, die we op dit moment zorgvuldig bestuderen. Er is (nog) geen rechtszaak aangespannen", laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden