Duitse CDU wil in januari nieuw begin maken
BERLIJN (ANP/DPA) - De christendemocraten van de Duitse CDU willen 21 en 22 januari op een partijcongres in Hannover opnieuw beginnen, na een bittere nederlaag in september in de parlementsverkiezingen. De partij die na de Tweede Wereldoorlog is opgericht, had niet eerder zo'n laag percentage kiezers achter zich gehad en kreeg nog geen 19 procent van de stemmen. Samen met de Beierse christendemocraten van de CSU kregen ze 24 procent.
Op de eerste dag van het partijcongres wordt officieel de opvolger gekozen van partijleider Armin Laschet. Die opvolger wordt echter al eerder door leden gekozen, zo is besloten. Begin december zouden de leden hun keuze moeten maken en de uitslag daarvan zou voor 17 december al bekend zijn. Het hele proces duurt echter langer als er een tweede ronde in de stemming nodig is. Dan stemmen de leden eind december opnieuw en wordt de definitieve uitslag 14 januari pas bekend, een week voor het partijcongres dat de nieuwe koers bekrachtigt.
Er heeft zich nog geen enkele kandidaat luidkeels als partijleider aangemeld, maar onder de belangstellenden voor de functie zijn naar verluidt ex-fractievoorzitter Friedrich Merz en minister van Gezondheid Jens Spahn, net als de econoom Carsten Linneman, buitenlanddeskundige Norbert Röttgen en fractievoorzitter Ralph Brinkhaus.
Na 16 jaar CDU-bondskanselier Angela Merkel dreigen voor de christendemocraten nu de oppositiebanken in de Bondsdag. Er zijn momenteel onderhandelingen tussen de sociaaldemocratische SPD, de Groenen en de liberale FDP over de vorming van een regering.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
16 minuten geledenCOTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
2 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
4 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
10 uur geleden