Duitse CDU gaat heel nieuw bestuur kiezen
BERLIJN/FRANKFURT (ANP) - De Duitse christendemocraten van de CDU gaan op een partijcongres een heel nieuw bestuur kiezen. Dit heeft partijsecretaris Paul Ziemiak na topoverleg binnen de CDU tegen Duitse media gezegd. Alle deelnemers aan het topoverleg zijn er voorstander van een nieuwe leiding te kiezen, zei de partijsecretaris.
De christendemocraten leden een historische nederlaag bij de verkiezingen in september. De CDU heeft naast haar Beierse 'zus' CSU de Duitse politiek sinds haar oprichting eind jaren veertig gedomineerd. De partij had nooit minder dan een kwart van de stemmen in de verkiezingen voor de Bondsdag. Maar op 26 september behaalde de christendemocratische CDU onder leiding van kandidaat-premier Armin Laschet nog geen 19 procent. De Beierse christendemocraten kregen ruim 5 procent. Daardoor kwam het blok samen op ruim 24 procent uit, ongeveer een procent minder dan de SPD.
Ziemiak zei dat er 30 oktober een vergadering komt van alle plaatselijke CDU-voorzitters. Drie dagen later moet dan op federaal niveau besloten worden hoe er een nieuw bestuur komt en hoe er opnieuw inhoud wordt gegeven aan de koers van de partij waar nog altijd 8,7 miljoen Duitsers op hebben gestemd (Beierse tak niet meegerekend). Wanneer er een partijcongres komt om de nieuwe leiding en koers te bepalen, is nog niet bekend. Mogelijk in december of januari.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
18 minuten geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
4 uur geleden