Duitse bronnen: alarm op NAVO-basis na tip over sabotage Rusland
BERLIJN (ANP/DPA) - Een tijdelijke verhoging van het dreigingsniveau op de NAVO-luchtmachtbasis in het Duitse Geilenkirchen vorige week volgde op inlichtingen die wijzen op mogelijke Russische sabotage, zeggen Duitse veiligheidsbronnen tegen persbureau dpa. Duitsland zou een tip hebben ontvangen van een buitenlandse inlichtingendienst.
Die tip ging volgens de bronnen "over voorbereidende acties voor een waarschijnlijke Russische sabotageactie tegen de NAVO-basis met behulp van een drone". Op de vliegbasis werden donderdag extra veiligheidsmaatregelen genomen. Zo moest niet-essentieel personeel uit voorzorg naar huis. De vliegoperaties gingen door zoals gepland. Het dreigingsniveau bleef bijna 24 uur op het een na hoogste niveau.
Geilenkirchen ligt nabij de stad Aken in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Op deze NAVO-basis dicht bij de grens met Nederland en België staan vliegtuigen die voornamelijk worden gebruikt voor het monitoren van het luchtruim in het oostelijke deel van het NAVO-gebied. Er werken ongeveer 1600 mensen.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
51 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.
53 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
9 uur geleden