Duitse branche: stekkerauto's China duurder door EU-importheffing
BERLIJN (ANP/DPA) - Consumenten moeten mogelijk meer gaan betalen voor elektrische auto's uit China door de flink hogere importheffingen in de Europese Unie. Hiervoor waarschuwen Duitse autofabrikanten een dag nadat EU-lidstaten hadden ingestemd met de hogere tarieven. De Duitse auto-industrie kampt de laatste tijd met tegenvallende verkoopcijfers en steeds meer concurrentie van Chinese fabrikanten.
De hogere heffingen kunnen de Duitse auto-industrie flinke schade opleveren, zegt Thomas Peckruhn van de Duitse autohandelarenvereniging ZdK. De hogere heffingen beschadigen volgens hem het ondernemersvertrouwen van de sector mogelijk nog verder. De maatregel kan ook de concurrentiepositie verstoren voor autoverkopers met Chinese merken, suggereert hij.
Vrijdag meldde de Europese Commissie dat binnen de Europese Unie genoeg steun is voor het verhogen van de invoerheffingen. Die verhogingen kunnen oplopen tot 45 procent, in plaats van de standaardheffing van 10 procent. Brussel stelt dat China op een oneerlijke manier concurreert met Europa omdat het land autobouwers staatssteun geeft en daardoor auto's veel goedkoper op de Europese markt kan brengen. Dit benadeelt Europese autobouwers, aldus de EU.
Verder vreest Peckruhn dat China waarschijnlijk met een tegenreactie komt en die kan invloed hebben op auto's die in het buitenland zijn gemaakt en in China zijn ingevoerd. De Duitse auto-industrie, met fabrikanten als Volkswagen, BMW en Mercedes zijn belangrijk voor Duitsland en China is voor de Duitse autobranche een belangrijke markt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
8 uur geleden