Duitse branche: stekkerauto's China duurder door EU-importheffing
BERLIJN (ANP/DPA) - Consumenten moeten mogelijk meer gaan betalen voor elektrische auto's uit China door de flink hogere importheffingen in de Europese Unie. Hiervoor waarschuwen Duitse autofabrikanten een dag nadat EU-lidstaten hadden ingestemd met de hogere tarieven. De Duitse auto-industrie kampt de laatste tijd met tegenvallende verkoopcijfers en steeds meer concurrentie van Chinese fabrikanten.
De hogere heffingen kunnen de Duitse auto-industrie flinke schade opleveren, zegt Thomas Peckruhn van de Duitse autohandelarenvereniging ZdK. De hogere heffingen beschadigen volgens hem het ondernemersvertrouwen van de sector mogelijk nog verder. De maatregel kan ook de concurrentiepositie verstoren voor autoverkopers met Chinese merken, suggereert hij.
Vrijdag meldde de Europese Commissie dat binnen de Europese Unie genoeg steun is voor het verhogen van de invoerheffingen. Die verhogingen kunnen oplopen tot 45 procent, in plaats van de standaardheffing van 10 procent. Brussel stelt dat China op een oneerlijke manier concurreert met Europa omdat het land autobouwers staatssteun geeft en daardoor auto's veel goedkoper op de Europese markt kan brengen. Dit benadeelt Europese autobouwers, aldus de EU.
Verder vreest Peckruhn dat China waarschijnlijk met een tegenreactie komt en die kan invloed hebben op auto's die in het buitenland zijn gemaakt en in China zijn ingevoerd. De Duitse auto-industrie, met fabrikanten als Volkswagen, BMW en Mercedes zijn belangrijk voor Duitsland en China is voor de Duitse autobranche een belangrijke markt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.
56 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
4 uur geleden