Duitse branche: stekkerauto's China duurder door EU-importheffing
BERLIJN (ANP/DPA) - Consumenten moeten mogelijk meer gaan betalen voor elektrische auto's uit China door de flink hogere importheffingen in de Europese Unie. Hiervoor waarschuwen Duitse autofabrikanten een dag nadat EU-lidstaten hadden ingestemd met de hogere tarieven. De Duitse auto-industrie kampt de laatste tijd met tegenvallende verkoopcijfers en steeds meer concurrentie van Chinese fabrikanten.
De hogere heffingen kunnen de Duitse auto-industrie flinke schade opleveren, zegt Thomas Peckruhn van de Duitse autohandelarenvereniging ZdK. De hogere heffingen beschadigen volgens hem het ondernemersvertrouwen van de sector mogelijk nog verder. De maatregel kan ook de concurrentiepositie verstoren voor autoverkopers met Chinese merken, suggereert hij.
Vrijdag meldde de Europese Commissie dat binnen de Europese Unie genoeg steun is voor het verhogen van de invoerheffingen. Die verhogingen kunnen oplopen tot 45 procent, in plaats van de standaardheffing van 10 procent. Brussel stelt dat China op een oneerlijke manier concurreert met Europa omdat het land autobouwers staatssteun geeft en daardoor auto's veel goedkoper op de Europese markt kan brengen. Dit benadeelt Europese autobouwers, aldus de EU.
Verder vreest Peckruhn dat China waarschijnlijk met een tegenreactie komt en die kan invloed hebben op auto's die in het buitenland zijn gemaakt en in China zijn ingevoerd. De Duitse auto-industrie, met fabrikanten als Volkswagen, BMW en Mercedes zijn belangrijk voor Duitsland en China is voor de Duitse autobranche een belangrijke markt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geleden