Duitse Bondsraad akkoord met miljardensteun aan bedrijven
BERLIJN (ANP/DPA) - Het steunpakket van de Duitse regering voor bedrijven in het land is eindelijk goedgekeurd. De nieuwe wet om de economische groei in Duitsland te stimuleren, is vrijdag na besprekingen in het zogeheten bemiddelingscomité, door de Bondsraad aangenomen, meldt het Duitse persbureau dpa. Het pakket biedt miljarden steun aan bedrijven via onder meer belastingverlagingen en een vermindering van de regeldruk.
Staatssecretaris Katja Hessel van Financiën noemde het bereikte compromis "evenwichtig". "Het geeft het dringende signaal af dat de economie nu nodig heeft", benadrukte ze in haar toespraak tot de vertegenwoordigers van de zestien deelstaatregeringen in de Bondsraad.
De wet was eerder al aangenomen in de Bondsdag, ofwel het Duitse parlement, maar de staten hielden deze vervolgens tegen in de Bondsraad en stuurden deze naar het bemiddelingscomité omdat ze vreesden voor een groot verlies aan inkomsten. Het comité, dat uit vertegenwoordigers van de Bondsdag en de Bondsraad bestaat, wordt ingeschakeld bij meningsverschillen over juridische hervormingen.
Lastenverlichting
Naast de zorgen over het verlies aan inkomsten was er ook onenigheid over de verlichting van de lasten voor de boeren door de federale overheid. Zo eisten de CDU en CSU dat de bezuinigingen op landbouwdieselsubsidies ongedaan zouden worden gemaakt in ruil voor hun goedkeuring van de wet. Over de geleidelijke afbouw van de landbouwdieselsubsidies zou vrijdag ook in de Bondsraad moeten worden gestemd. De staten hebben ook nog de mogelijkheid om het bemiddelingscomité hierover in te schakelen.
Tijdens het bemiddelingsproces is de omvang van het groeipakket wel flink teruggebracht van de eerder geplande 7 miljard euro aan steun naar 3,2 miljard euro per jaar. Ook werd het plan voor belastingvoordelen voor bedrijven die investeringen doen in het tegengaan van klimaatverandering, geschrapt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
9 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
11 uur geleden