Duitse Bondsraad akkoord met miljardensteun aan bedrijven
BERLIJN (ANP/DPA) - Het steunpakket van de Duitse regering voor bedrijven in het land is eindelijk goedgekeurd. De nieuwe wet om de economische groei in Duitsland te stimuleren, is vrijdag na besprekingen in het zogeheten bemiddelingscomité, door de Bondsraad aangenomen, meldt het Duitse persbureau dpa. Het pakket biedt miljarden steun aan bedrijven via onder meer belastingverlagingen en een vermindering van de regeldruk.
Staatssecretaris Katja Hessel van Financiën noemde het bereikte compromis "evenwichtig". "Het geeft het dringende signaal af dat de economie nu nodig heeft", benadrukte ze in haar toespraak tot de vertegenwoordigers van de zestien deelstaatregeringen in de Bondsraad.
De wet was eerder al aangenomen in de Bondsdag, ofwel het Duitse parlement, maar de staten hielden deze vervolgens tegen in de Bondsraad en stuurden deze naar het bemiddelingscomité omdat ze vreesden voor een groot verlies aan inkomsten. Het comité, dat uit vertegenwoordigers van de Bondsdag en de Bondsraad bestaat, wordt ingeschakeld bij meningsverschillen over juridische hervormingen.
Lastenverlichting
Naast de zorgen over het verlies aan inkomsten was er ook onenigheid over de verlichting van de lasten voor de boeren door de federale overheid. Zo eisten de CDU en CSU dat de bezuinigingen op landbouwdieselsubsidies ongedaan zouden worden gemaakt in ruil voor hun goedkeuring van de wet. Over de geleidelijke afbouw van de landbouwdieselsubsidies zou vrijdag ook in de Bondsraad moeten worden gestemd. De staten hebben ook nog de mogelijkheid om het bemiddelingscomité hierover in te schakelen.
Tijdens het bemiddelingsproces is de omvang van het groeipakket wel flink teruggebracht van de eerder geplande 7 miljard euro aan steun naar 3,2 miljard euro per jaar. Ook werd het plan voor belastingvoordelen voor bedrijven die investeringen doen in het tegengaan van klimaatverandering, geschrapt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
19 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geleden