Duitse Bondsraad akkoord met miljardensteun aan bedrijven
BERLIJN (ANP/DPA) - Het steunpakket van de Duitse regering voor bedrijven in het land is eindelijk goedgekeurd. De nieuwe wet om de economische groei in Duitsland te stimuleren, is vrijdag na besprekingen in het zogeheten bemiddelingscomité, door de Bondsraad aangenomen, meldt het Duitse persbureau dpa. Het pakket biedt miljarden steun aan bedrijven via onder meer belastingverlagingen en een vermindering van de regeldruk.
Staatssecretaris Katja Hessel van Financiën noemde het bereikte compromis "evenwichtig". "Het geeft het dringende signaal af dat de economie nu nodig heeft", benadrukte ze in haar toespraak tot de vertegenwoordigers van de zestien deelstaatregeringen in de Bondsraad.
De wet was eerder al aangenomen in de Bondsdag, ofwel het Duitse parlement, maar de staten hielden deze vervolgens tegen in de Bondsraad en stuurden deze naar het bemiddelingscomité omdat ze vreesden voor een groot verlies aan inkomsten. Het comité, dat uit vertegenwoordigers van de Bondsdag en de Bondsraad bestaat, wordt ingeschakeld bij meningsverschillen over juridische hervormingen.
Lastenverlichting
Naast de zorgen over het verlies aan inkomsten was er ook onenigheid over de verlichting van de lasten voor de boeren door de federale overheid. Zo eisten de CDU en CSU dat de bezuinigingen op landbouwdieselsubsidies ongedaan zouden worden gemaakt in ruil voor hun goedkeuring van de wet. Over de geleidelijke afbouw van de landbouwdieselsubsidies zou vrijdag ook in de Bondsraad moeten worden gestemd. De staten hebben ook nog de mogelijkheid om het bemiddelingscomité hierover in te schakelen.
Tijdens het bemiddelingsproces is de omvang van het groeipakket wel flink teruggebracht van de eerder geplande 7 miljard euro aan steun naar 3,2 miljard euro per jaar. Ook werd het plan voor belastingvoordelen voor bedrijven die investeringen doen in het tegengaan van klimaatverandering, geschrapt.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
43 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
3 uur geleden