Duitse bondskanselier Scholz bezoekt kerstmarkt Maagdenburg
MAAGDENBURG (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft zaterdag een bezoek gebracht aan de kerstmarkt waar vrijdag vermoedelijk een aanslag heeft plaatsgevonden. Daarbij kwamen zeker vier personen om het leven en raakten meer dan tweehonderd mensen gewond.
Scholz liep onder toeziend oog van veel journalisten over de kerstmarkt en legde een bloem voor de slachtoffers op een gedenkplek. Ook minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser en oppositieleider Friedrich Merz waren daarbij aanwezig.
Vrijdag, net na 19.00 uur, reed een automobilist in op de menigte van de kerstmarkt. Volgens de krant Bild reed hij wel 400 meter over de markt, voordat de auto tot stilstand werd gebracht. De politie arresteerde de man, die vermoedelijk alleen handelde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
16 minuten geledenLUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.
2 uur geledenUVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
5 uur geleden