Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondskanselier Merz spreekt steun uit voor vredesplan Gaza

Duitse bondskanselier Merz spreekt steun uit voor vredesplan Gaza

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zijn steun uitgesproken voor het Amerikaanse vredesplan voor Gaza. Merz noemt het stappenplan van de Amerikanen tot nu toe de beste kans op een einde aan de oorlog.

"Hamas moet nu instemmen en de weg naar vrede vrijmaken", zei Merz tegen familieleden van Israëlische gijzelaars op zijn kantoor in Berlijn. De bondskanselier bedankte de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn "volhardende inzet".

Ook voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen sprak eerder haar steun uit voor het plan. Beide bewindslieden laten weten actief te willen meewerken aan de uitvoering ervan. De Duitse regering staat in nauw contact met de VS, aldus Merz.

Geen rol

China liet zich dinsdag ook positief uit en riep beide partijen op het Amerikaanse plan te ondertekenen. Het Kremlin sprak de hoop uit dat de uitvoering van het plan vrede in het Midden-Oosten kan bespoedigen.

Hamas zou naar verluidt nog nadenken over steun. Vooralsnog heeft de militante groepering zich nog niet publiek uitgesproken over het Amerikaanse voorstel.

Trump presenteerde het plan maandag in het bijzijn van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het plan telt twintig punten, waaronder een gevangenenruil en een onmiddellijk einde aan de oorlog. Het Israëlische leger moet zich terugtrekken uit Gaza en Hamas mag geen rol krijgen in het nieuwe bestuur.

Meer uit Buitenland

Medewerker AfD-politicus Krah spioneerde voor China

DRESDEN (ANP/DPA) - Jian Guo, een voormalige medewerker van de Duitse AfD-politicus Maximilian Krah, is schuldig bevonden aan spionage voor China. Hij kreeg een gevangenisstraf van 4 jaar en 9 maanden.

2 uur geleden
Militieleider regime-Assad opgepakt in Berlijn

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een man in het Berlijnse stadsdeel Neukölln is dinsdagochtend gearresteerd voor betrokkenheid bij de misdaden van het regime van de Syrische oud-dictator Bashar al-Assad. Hij wordt verdacht van moord, marteling, vrijheidsberoving en misdaden tegen de menselijkheid, meldt de Duitse krant Welt.

2 uur geleden
Netanyahu ontkent instemming met Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft in de gesprekken met de Verenigde Staten over een vredesplan voor Gaza niet ingestemd met een Palestijnse staat. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een video op Telegram, waarin hij reageert op het twintigpuntenplan van de Amerikanen. Maandag sprak Netanyahu publiekelijk steun uit voor dat vredesplan. Hij voegde eraan toe de resterende gijzelaars "levend en wel" te zullen terughalen, terwijl het Israëlische leger het gebied blijft overzien.

2 uur geleden
Meerdere doden bij ingestorte school Java, tientallen vermist

JAKARTA (ANP/AFP/DPA) - Bij de zoektocht naar overlevenden bij de ingestorte school in Oost-Java zijn nog twee doden aangetroffen, melden lokale autoriteiten. Het totale aantal sterfgevallen ligt daarmee voor nu op drie. Nog zeker 38 mensen zijn vermist. Tot dusver zijn 102 mensen onder het puin vandaan gehaald, aldus een woordvoerder van het reddingsteam.

3 uur geleden
NAVO-baas Rutte: we moeten luchtruim beschermen en veilig houden

BRUSSEL (ANP) - De dronemuur die de EU aan de oostflank van Europa wil realiseren is "actueel en noodzakelijk", zei NAVO-baas Mark Rutte voor het begin van het overleg met de Europese Commissie. Dat plan is vrijdag voor het eerst besproken met tien EU-lidstaten en de NAVO. "We moeten ons luchtruim veilig houden en beschermen", zei Rutte.

4 uur geleden
Von der Leyen over vredesplan Gaza: EU staat klaar om te helpen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie moedigt alle partijen aan om de kans op vrede in Gaza nu te grijpen. "De EU staat klaar om haar bijdrage te leveren", schrijft ze op X. Ze verwelkomt het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Aanklagers eisen ruim 11 jaar cel in prostitutiezaak Diddy

NEW YORK (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers willen dat rapper Sean 'Diddy' Combs meer dan elf jaar de gevangenis in gaat. Ze eisen een straf van "minstens 135 maanden" en vroegen de rechter om hem eveneens een boete van 500.000 dollar op te leggen, blijkt uit rechtbankstukken.

6 uur geleden