Duitse bondscoach zwijgt net als Bayern over trainer Nagelsmann
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het mogelijke ontslag van hoofdtrainer Julian Nagelsmann bij Bayern München houdt ook bij de nationale ploeg van Duitsland de gemoederen bezig. Bondscoach Hansi Flick en middenvelder Joshua Kimmich, speler van Bayern, kregen op de persconferentie voor de oefeninterland tegen Peru heel wat vragen over Nagelsmann.
Duitse media meldden donderdagavond dat Bayern München de 35-jarige trainer gaat ontslaan. Een bevestiging vanuit de club blijft tot nu toe uit. Voorzitter Herbert Hainer en de directeuren Oliver Kahn en Hasan Salihamidzic weigerden vrijdag commentaar toen ze op het complex van Bayern München arriveerden.
"Ik ben zeer verrast door de krantenkoppen", zei Flick, de voorganger van Nagelsmann bij de 'Rekordmeister'. "Maar Bayern heeft zich hierover vooralsnog niet uitgelaten. Uit respect voor Julian en Bayern zeg ik er dus niets over."
Kimmich zei te begrijpen dat de trainerskwestie in München op dit moment groot nieuws is. "Maar aan de andere kant heeft de club geen bevestiging gegeven. Ik hoop dus dat jullie snappen dat ik er weinig over kan en wil zeggen." De 28-jarige Duitser liet wel weten Nagelsmann een uitstekende trainer te vinden. "Hij staat zeker in mijn top 3 van beste trainers."
Meer uit Voetbal
OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
11 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
15 uur geleden