Duitse bondscoach ziet geen heil in verplaatsen interlands
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft het verplaatsen van interlands van de 'Mannschaft' naar een ander land vanwege de regels rondom het coronavirus uitgesloten. "We zullen de interlands niet ergens anders spelen, zoals in Boedapest, omdat dat volgens ons geen zin heeft", zei Löw tegen RTL. "We spelen de thuiswedstrijden in ieder geval in Duitsland."
Löw refereerde daarmee aan de wedstrijden van RB Leipzig tegen Liverpool die beide in Boedapest werden gespeeld, vanwege de regels van Duitsland over reizigers uit het Verenigd Koninkrijk. Volgens de bondscoach was in een stad als Boedapest een grotere kans om het virus op te lopen dan in Leipzig of in Liverpool, dus het is niet logisch om daar dan heen te gaan.
Quarantaine
Duitsland speelt thuiswedstrijden op 25 maart tegen IJsland en op 31 maart tegen Noord-Macedonië. Daartussenin op 28 maart gaat Duitsland naar Roemenië.
De verplichting in Duitsland dat iedereen die uit het Verenigd Koninkrijk komt twee weken in quarantaine moet, betekent dat Löw geen beroep kan doen op de Chelsea-spelers Timo Werner, Kai Havertz en Antonio Rüdiger, Bernd Leno van Arsenal en Ilkay Gündogan van Manchester City.
De bondscoach liet ook weten voor de uitwedstrijd in Roemenië, waar die quarantaineregels niet geleden, geen beroep te zullen doen op die vijf spelers. "We zitten dan in een bubbel en als daar spelers bijkomen, dan zorgt dat altijd voor risico's."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
33 minuten geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
49 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
3 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
3 uur geleden