Duitse bondscoach ziet geen heil in verplaatsen interlands
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft het verplaatsen van interlands van de 'Mannschaft' naar een ander land vanwege de regels rondom het coronavirus uitgesloten. "We zullen de interlands niet ergens anders spelen, zoals in Boedapest, omdat dat volgens ons geen zin heeft", zei Löw tegen RTL. "We spelen de thuiswedstrijden in ieder geval in Duitsland."
Löw refereerde daarmee aan de wedstrijden van RB Leipzig tegen Liverpool die beide in Boedapest werden gespeeld, vanwege de regels van Duitsland over reizigers uit het Verenigd Koninkrijk. Volgens de bondscoach was in een stad als Boedapest een grotere kans om het virus op te lopen dan in Leipzig of in Liverpool, dus het is niet logisch om daar dan heen te gaan.
Quarantaine
Duitsland speelt thuiswedstrijden op 25 maart tegen IJsland en op 31 maart tegen Noord-Macedonië. Daartussenin op 28 maart gaat Duitsland naar Roemenië.
De verplichting in Duitsland dat iedereen die uit het Verenigd Koninkrijk komt twee weken in quarantaine moet, betekent dat Löw geen beroep kan doen op de Chelsea-spelers Timo Werner, Kai Havertz en Antonio Rüdiger, Bernd Leno van Arsenal en Ilkay Gündogan van Manchester City.
De bondscoach liet ook weten voor de uitwedstrijd in Roemenië, waar die quarantaineregels niet geleden, geen beroep te zullen doen op die vijf spelers. "We zitten dan in een bubbel en als daar spelers bijkomen, dan zorgt dat altijd voor risico's."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
34 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden