Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach roept vijf nieuwe voetballers op

Duitse bondscoach roept vijf nieuwe voetballers op

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Hansi Flick heeft voor de komende twee oefenduels van het nationale voetbalelftal vijf nieuwelingen opgeroepen. Dat zijn Josha Vagnoman, Marius Wolf, Mergim Berisha, Felix Nmecha en Kevin Schade. Duitsland start met hen de voorbereiding op het Europees kampioenschap van 2024, dat in het land plaatsvindt. Eind maart speelt de ploeg tegen Peru en België.

"Met het oog op de toekomst is het van groot belang dat we een sterke selectie krijgen", zei Flick in een toelichting. "Daarvoor is het nodig dat meerdere spelers een kans krijgen. We hebben op meerdere posities alternatieven nodig. Sommige jongens krijgen daarom de mogelijkheid zich te laten zien. Dat is de opdracht die we hebben en daar gaan we de komende tijd mee aan de slag."

Vergeleken bij het WK in Qatar, dat eind vorig jaar teleurstellend verliep voor de Duitsers, zijn Emre Can, Bernd Leno en Florian Wirtz terug in de selectie. Ze waren langere tijd niet in beeld. Ook Timo Werner maakt zijn rentree. Hij ontbrak op het WK vanwege een blessure.

Thomas Müller, Ilkay Gündogan en de geblesseerde aanvoerder en doelman Manuel Neuer zijn prominente namen die ontbreken op de lijst. Nog niets is echter definitief, aldus Müller. "Ook de spelers die we niet hebben opgeroepen, beschikken over veel kwaliteiten en ze zouden niet misstaan op de lijst. Misschien zitten ze er de volgende keer wel weer bij. Dat sommige jongens teleurgesteld zijn is logisch, dat hoort er ook bij."

Meer uit Voetbal

Griek Tzolis houdt dijbeenblessure over aan duel met Oranje

THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.

1 uur geleden
Lang na goede invalbeurt blij weer van waarde voor Oranje te zijn

THESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.

10 uur geleden
Xavi schuldbewust na slechte eerste helft: dit was mijn fout

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.

11 uur geleden
Casparij met Manchester City gelijk tegen Real Madrid

MANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.

12 uur geleden
Dumfries geeft Oranje complimenten voor wilskracht na rust

THESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.

12 uur geleden
Van Dijk noemt eerste helft Oranje bij Grieken onacceptabel

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.

12 uur geleden
Portugal wint ook zonder Ronaldo van Denemarken

KOPENHAGEN (ANP) - De voetballers van Portugal hebben zonder vedette Cristiano Ronaldo tegen Denemarken de derde zege in de Nations League geboekt. In Kopenhagen wonnen de Portugezen met 4-2 na eerdere zeges op Wales en Noorwegen.

12 uur geleden