Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach roept vijf nieuwe voetballers op

Duitse bondscoach roept vijf nieuwe voetballers op

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Hansi Flick heeft voor de komende twee oefenduels van het nationale voetbalelftal vijf nieuwelingen opgeroepen. Dat zijn Josha Vagnoman, Marius Wolf, Mergim Berisha, Felix Nmecha en Kevin Schade. Duitsland start met hen de voorbereiding op het Europees kampioenschap van 2024, dat in het land plaatsvindt. Eind maart speelt de ploeg tegen Peru en België.

"Met het oog op de toekomst is het van groot belang dat we een sterke selectie krijgen", zei Flick in een toelichting. "Daarvoor is het nodig dat meerdere spelers een kans krijgen. We hebben op meerdere posities alternatieven nodig. Sommige jongens krijgen daarom de mogelijkheid zich te laten zien. Dat is de opdracht die we hebben en daar gaan we de komende tijd mee aan de slag."

Vergeleken bij het WK in Qatar, dat eind vorig jaar teleurstellend verliep voor de Duitsers, zijn Emre Can, Bernd Leno en Florian Wirtz terug in de selectie. Ze waren langere tijd niet in beeld. Ook Timo Werner maakt zijn rentree. Hij ontbrak op het WK vanwege een blessure.

Thomas Müller, Ilkay Gündogan en de geblesseerde aanvoerder en doelman Manuel Neuer zijn prominente namen die ontbreken op de lijst. Nog niets is echter definitief, aldus Müller. "Ook de spelers die we niet hebben opgeroepen, beschikken over veel kwaliteiten en ze zouden niet misstaan op de lijst. Misschien zitten ze er de volgende keer wel weer bij. Dat sommige jongens teleurgesteld zijn is logisch, dat hoort er ook bij."

Meer uit Voetbal

FC Twente verliest thuisduel met Qarabağ in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs voor het hoofdtoernooi van de Conference League verloren. In het eigen stadion in Enschede ging de ploeg van coach John van den Brom met 1-0 onderuit tegen Qarabağ FK uit Azerbeidzjan.

16 minuten geleden
AZ verkoopt Ierse spits Parrott aan Real Betis

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott maakt de overstap van AZ naar de Spaanse club Real Betis. Dat meldt de Alkmaarse club donderdagavond.

1 uur geleden
Ajax start in Sion met Marcos Leonardo als spits

SION (ANP) - Marcos Leonardo heeft donderdag in de uitwedstrijd tegen FC Sion in de play-offs van de Conference League een basisplaats bij Ajax. De Braziliaanse spits krijgt de voorkeur boven de Deen Kasper Dolberg, die op de reservebank zit. Dolberg was zondag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen (2-2) nog basisspeler.

3 uur geleden
FC Twente tegen Qarabağ FK met dezelfde spelers als tegen PEC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente begint de thuiswedstrijd tegen het Azerbeidzjaanse Qarabağ FK in de play-offs van de Conference League met dezelfde basisspelers als zondag tegen PEC Zwolle. De Enschedeërs wonnen toen met 3-1.

3 uur geleden
AZ-spits Parrott in Sevilla om transfer naar Betis af te ronden

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott vervolgt zijn voetballoopbaan in Spanje. De 24-jarige Ierse spits van AZ is donderdag aangekomen in Sevilla om zijn transfer naar Real Betis af te ronden. Op beelden op X is te zien hoe Parrott een sjaal van zijn nieuwe club omhoog houdt.

3 uur geleden
FC Utrecht huurt Noorse jeugdinternational van Lille

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.

5 uur geleden
Openingsduel en finale WK vrouwenvoetbal 2027 in Maracanã

ZÜRICH (ANP) - De openingswedstrijd en de finale van het WK vrouwenvoetbal van volgend jaar in Brazilië vinden plaats in het iconische stadion Maracanã. Het stadion in Rio de Janeiro met een capaciteit van zo'n 80.000 toeschouwers heeft ook een kwartfinale en een halve finale toegewezen gekregen. Maracanã was ook het decor van de WK-finale van 2014 bij de mannen.

5 uur geleden