Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach roept vijf nieuwe voetballers op

Duitse bondscoach roept vijf nieuwe voetballers op

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Hansi Flick heeft voor de komende twee oefenduels van het nationale voetbalelftal vijf nieuwelingen opgeroepen. Dat zijn Josha Vagnoman, Marius Wolf, Mergim Berisha, Felix Nmecha en Kevin Schade. Duitsland start met hen de voorbereiding op het Europees kampioenschap van 2024, dat in het land plaatsvindt. Eind maart speelt de ploeg tegen Peru en België.

"Met het oog op de toekomst is het van groot belang dat we een sterke selectie krijgen", zei Flick in een toelichting. "Daarvoor is het nodig dat meerdere spelers een kans krijgen. We hebben op meerdere posities alternatieven nodig. Sommige jongens krijgen daarom de mogelijkheid zich te laten zien. Dat is de opdracht die we hebben en daar gaan we de komende tijd mee aan de slag."

Vergeleken bij het WK in Qatar, dat eind vorig jaar teleurstellend verliep voor de Duitsers, zijn Emre Can, Bernd Leno en Florian Wirtz terug in de selectie. Ze waren langere tijd niet in beeld. Ook Timo Werner maakt zijn rentree. Hij ontbrak op het WK vanwege een blessure.

Thomas Müller, Ilkay Gündogan en de geblesseerde aanvoerder en doelman Manuel Neuer zijn prominente namen die ontbreken op de lijst. Nog niets is echter definitief, aldus Müller. "Ook de spelers die we niet hebben opgeroepen, beschikken over veel kwaliteiten en ze zouden niet misstaan op de lijst. Misschien zitten ze er de volgende keer wel weer bij. Dat sommige jongens teleurgesteld zijn is logisch, dat hoort er ook bij."

Meer uit Voetbal

Ajax begint tegen Hajduk met Torrents, Klaassen en Ouazane

SPLIT (ANP) - Ajax begint de uitwedstrijd tegen Hajduk Split in het hoofdtoernooi van de Conference League met Jofre Torrents in het basiselftal. De 19-jarige Spanjaard krijgt als linkervleugelverdediger de voorkeur boven Owen Wijndal, die op de reservebank zit. Caio Henrique, de eerste keuze op die positie, is nog geblesseerd.

18 minuten geleden
Verdediger Hoedt maakt na elf jaar rentree bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Wesley Hoedt maakt na elf jaar zijn rentree bij AZ. De verdediger verschijnt aan de aftrap voor het thuisduel met Hapoel Beër Sjeva uit Israël in de Europa League.

27 minuten geleden
FIFA-raad wijst regelwijziging na intrekken rood voor Balogun af

ZÜRICH (ANP) - Een voorstel van de FIFA om de regels over sancties na een rode kaart te herzien is donderdag door de FIFA-raad afgewezen. Dat heeft de Engelse FIFA-vicevoorzitter Debbie Hewitt aan het Duitse persbureau dpa laten weten. De FIFA-raad was donderdag in Zürich bijeen om te vergaderen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van de raad en was niet aanwezig.

58 minuten geleden
KNVB blijft onveranderd aandringen op vertrek van Infantino

ZEIST (ANP) - De KNVB blijft onveranderd aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat heeft de Nederlandse voetbalbond aan het ANP bevestigd. Daarmee volgt de KNVB het standpunt van verschillende andere Europese bonden, die donderdag aanwezig waren in Zürich bij een vergadering van de FIFA-raad. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van die raad en was niet aanwezig.

1 uur geleden
Bestuurders dringen nog aan op vertrek FIFA-voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP/DPA) - Verschillende Europese voetbalbestuurders blijven aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat stelt het Duitse persbureau dpa vanuit Zürich, waar donderdag de FIFA-raad bijeen was voor een vergadering.

1 uur geleden
FIFA wil tuchtreglement na intrekken rode kaart Balogun aanpassen

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.

3 uur geleden
Bijna zestig aanhoudingen na confrontatie met Ajax-fans in Split

SPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.

9 uur geleden