'Duitse bondscoach Löw wil met Müller naar EK'
MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Joachim Löw van de nationale voetbalploeg van Duitsland wil Thomas Müller opnemen in zijn selectie voor het EK voetbal. Volgens de krant Bild heeft hij de aanvallende middenvelder van Bayern München al telefonisch op de hoogte gebracht.
Müller speelde op 19 november 2018 zijn honderdste en voorlopig laatste interland. Na die wedstrijd tegen het Nederlands elftal (2-2) in de Nations League werd hij niet meer opgeroepen. Löw nam in het voorjaar van 2019 ook afscheid van de ervaren Mats Hummels en Jérôme Boateng.
Müller heeft een goed seizoen met Bayern München achter de rug. Löw wil zijn EK-selectie van 26 spelers op 19 mei presenteren. Duitsland speelt op het EK in een zware poule tegen Frankrijk, Portugal en Hongarije.
Müller droeg op het WK van 2014 in Brazilië met vijf doelpunten bij aan de wereldtitel van Duitsland. Vier jaar later kreeg hij op het WK in Rusland veel kritiek toen de Duitsers al in de groepsfase werden uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
35 minuten geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
2 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
3 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
3 uur geleden