Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Löw stopt na het EK

Duitse bondscoach Löw stopt na het EK

BERLIJN (ANP) - Joachim Löw stopt na het EK voetbal van dit jaar als bondscoach van Duitsland. De 61-jarige Löw had nog een contract tot en met het WK van 2022, maar hij heeft de Duitse voetbalbond verzocht het contract in te korten. De DFB heeft daarmee ingestemd.

"Ik zet deze stap heel bewust, vol trots en enorme dankbaarheid, maar blijf tegelijkertijd erg gemotiveerd als het gaat om het komende EK", aldus Löw. "Ik ben trots, want het is iets heel speciaals en een eer voor mij om betrokken te zijn bij mijn land. En ook omdat ik al bijna zeventien jaar met de beste voetballers van het land heb mogen werken en hen heb kunnen ondersteunen in hun ontwikkeling."

De voorzitter van de DFB, Fritz Keller, zegt het besluit van Löw te respecteren. "Ik heb veel respect voor de beslissing van Löw. Bij de DFB weten we wat we aan 'Jogi' hebben, hij is een van de beste coaches in het mondiale voetbal", zei Keller. "Niet alleen vanwege zijn sportieve prestaties, maar ook door zijn empathie en menselijkheid. Het feit dat hij ons in een vroeg stadium heeft geïnformeerd over zijn beslissing is heel netjes. Hij geeft ons de nodige tijd om rustig uit te kijken naar een opvolger."

Wereldtitel

Löw is sinds 2006 bondscoach van de Duitsers, daarvoor was hij assistent van zijn voorganger Jürgen Klinsmann. Met de Duitse ploeg veroverde Löw in 2014 de wereldtitel en op het WK van 2010 werd zijn ploeg derde. Op het EK van 2008 werd het land tweede, op de EK's van 2012 en 2016 strandden de Duitsers in de halve finales.

Op het afgelopen WK, in 2018 in Rusland, stelde Duitsland zwaar teleur. De ploeg van Löw werd in de groepsfase uitgeschakeld en verloor de laatste wedstrijd in de poule van Zuid-Korea (2-0).

Kritiek

Eind vorig jaar leed Duitsland in de Nations League nog een kansloze 6-0-nederlaag tegen Spanje, waardoor de kritiek toenam. "Ik wil niet zeggen dat het EK afgeschreven is voor ons. Ik heb er veel vertrouwen in dat de ploeg op de juiste weg doorgaat. Natuurlijk moet je op een bepaald moment wel de finish bereiken. Die gaan ze halen", zei Keller destijds.

Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot 11 juli.

Meer uit Voetbal

Ajax begint tegen Hajduk met Torrents, Klaassen en Ouazane

SPLIT (ANP) - Ajax begint de uitwedstrijd tegen Hajduk Split in het hoofdtoernooi van de Conference League met Jofre Torrents in het basiselftal. De 19-jarige Spanjaard krijgt als linkervleugelverdediger de voorkeur boven Owen Wijndal, die op de reservebank zit. Caio Henrique, de eerste keuze op die positie, is nog geblesseerd.

34 minuten geleden
Verdediger Hoedt maakt na elf jaar rentree bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Wesley Hoedt maakt na elf jaar zijn rentree bij AZ. De verdediger verschijnt aan de aftrap voor het thuisduel met Hapoel Beër Sjeva uit Israël in de Europa League.

43 minuten geleden
FIFA-raad wijst regelwijziging na intrekken rood voor Balogun af

ZÜRICH (ANP) - Een voorstel van de FIFA om de regels over sancties na een rode kaart te herzien is donderdag door de FIFA-raad afgewezen. Dat heeft de Engelse FIFA-vicevoorzitter Debbie Hewitt aan het Duitse persbureau dpa laten weten. De FIFA-raad was donderdag in Zürich bijeen om te vergaderen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van de raad en was niet aanwezig.

1 uur geleden
KNVB blijft onveranderd aandringen op vertrek van Infantino

ZEIST (ANP) - De KNVB blijft onveranderd aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat heeft de Nederlandse voetbalbond aan het ANP bevestigd. Daarmee volgt de KNVB het standpunt van verschillende andere Europese bonden, die donderdag aanwezig waren in Zürich bij een vergadering van de FIFA-raad. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van die raad en was niet aanwezig.

1 uur geleden
Bestuurders dringen nog aan op vertrek FIFA-voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP/DPA) - Verschillende Europese voetbalbestuurders blijven aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat stelt het Duitse persbureau dpa vanuit Zürich, waar donderdag de FIFA-raad bijeen was voor een vergadering.

2 uur geleden
FIFA wil tuchtreglement na intrekken rode kaart Balogun aanpassen

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.

4 uur geleden
Bijna zestig aanhoudingen na confrontatie met Ajax-fans in Split

SPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.

9 uur geleden