Duitse bondscoach Löw stopt na het EK
BERLIJN (ANP) - Joachim Löw stopt na het EK voetbal van dit jaar als bondscoach van Duitsland. De 61-jarige Löw had nog een contract tot en met het WK van 2022, maar hij heeft de Duitse voetbalbond verzocht het contract in te korten. De DFB heeft daarmee ingestemd.
"Ik zet deze stap heel bewust, vol trots en enorme dankbaarheid, maar blijf tegelijkertijd erg gemotiveerd als het gaat om het komende EK", aldus Löw. "Ik ben trots, want het is iets heel speciaals en een eer voor mij om betrokken te zijn bij mijn land. En ook omdat ik al bijna zeventien jaar met de beste voetballers van het land heb mogen werken en hen heb kunnen ondersteunen in hun ontwikkeling."
De voorzitter van de DFB, Fritz Keller, zegt het besluit van Löw te respecteren. "Ik heb veel respect voor de beslissing van Löw. Bij de DFB weten we wat we aan 'Jogi' hebben, hij is een van de beste coaches in het mondiale voetbal", zei Keller. "Niet alleen vanwege zijn sportieve prestaties, maar ook door zijn empathie en menselijkheid. Het feit dat hij ons in een vroeg stadium heeft geïnformeerd over zijn beslissing is heel netjes. Hij geeft ons de nodige tijd om rustig uit te kijken naar een opvolger."
Wereldtitel
Löw is sinds 2006 bondscoach van de Duitsers, daarvoor was hij assistent van zijn voorganger Jürgen Klinsmann. Met de Duitse ploeg veroverde Löw in 2014 de wereldtitel en op het WK van 2010 werd zijn ploeg derde. Op het EK van 2008 werd het land tweede, op de EK's van 2012 en 2016 strandden de Duitsers in de halve finales.
Op het afgelopen WK, in 2018 in Rusland, stelde Duitsland zwaar teleur. De ploeg van Löw werd in de groepsfase uitgeschakeld en verloor de laatste wedstrijd in de poule van Zuid-Korea (2-0).
Kritiek
Eind vorig jaar leed Duitsland in de Nations League nog een kansloze 6-0-nederlaag tegen Spanje, waardoor de kritiek toenam. "Ik wil niet zeggen dat het EK afgeschreven is voor ons. Ik heb er veel vertrouwen in dat de ploeg op de juiste weg doorgaat. Natuurlijk moet je op een bepaald moment wel de finish bereiken. Die gaan ze halen", zei Keller destijds.
Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot 11 juli.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert Arjen Robben en Georginio Wijnaldum donderdagavond op de ranglijst van spelers van het Nederlands elftal met de meeste interlands. De 35-jarige aanvoerder begint in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League aan zijn 97e wedstrijd. Robben en Wijnaldum bleven steken op 96 duels voor Oranje.
26 minuten geledenROME (ANP) - Mark van Bommel trapte donderdag niet in een grap van een Belgische journalist die hem zijn basisopstelling probeerde te ontfutselen. De Nederlander maakt vrijdag zijn debuut als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal met een Nations League-wedstrijd in en tegen Italië.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hebben voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League de nieuwe bondscoach Xavi Hernández welkom geheten met een groot spandoek. Achter het doel in de Johan Cruijff ArenA, waar de vaste kern fans 'Dutch Fanatics' zitten, was een grote afbeelding te zien van de Spanjaard. 'Xavi, welkom' stond daarbij geschreven.
37 minuten geledenIZMIT (ANP/AFP) - Zinédine Zidane voelt meer emoties rond zijn debuut als bondscoach van het Franse nationale elftal dan bij zijn debuut als speler van 'Les Bleus' in 1994. Dat zei de 54-jarige trainer donderdag in aanloop naar het Nations League-duel van Frankrijk in en tegen Turkije van vrijdag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft "in goed overleg" de samenwerking met algemeen directeur Ben Mansvelder (38) beëindigd. Dat meldt de Arnhemse club op de eigen website.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.
10 uur geleden