Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Löw stopt na het EK

Duitse bondscoach Löw stopt na het EK

BERLIJN (ANP) - Joachim Löw stopt na het EK voetbal van dit jaar als bondscoach van Duitsland. De 61-jarige Löw had nog een contract tot en met het WK van 2022, maar hij heeft de Duitse voetbalbond verzocht het contract in te korten. De DFB heeft daarmee ingestemd.

"Ik zet deze stap heel bewust, vol trots en enorme dankbaarheid, maar blijf tegelijkertijd erg gemotiveerd als het gaat om het komende EK", aldus Löw. "Ik ben trots, want het is iets heel speciaals en een eer voor mij om betrokken te zijn bij mijn land. En ook omdat ik al bijna zeventien jaar met de beste voetballers van het land heb mogen werken en hen heb kunnen ondersteunen in hun ontwikkeling."

De voorzitter van de DFB, Fritz Keller, zegt het besluit van Löw te respecteren. "Ik heb veel respect voor de beslissing van Löw. Bij de DFB weten we wat we aan 'Jogi' hebben, hij is een van de beste coaches in het mondiale voetbal", zei Keller. "Niet alleen vanwege zijn sportieve prestaties, maar ook door zijn empathie en menselijkheid. Het feit dat hij ons in een vroeg stadium heeft geïnformeerd over zijn beslissing is heel netjes. Hij geeft ons de nodige tijd om rustig uit te kijken naar een opvolger."

Wereldtitel

Löw is sinds 2006 bondscoach van de Duitsers, daarvoor was hij assistent van zijn voorganger Jürgen Klinsmann. Met de Duitse ploeg veroverde Löw in 2014 de wereldtitel en op het WK van 2010 werd zijn ploeg derde. Op het EK van 2008 werd het land tweede, op de EK's van 2012 en 2016 strandden de Duitsers in de halve finales.

Op het afgelopen WK, in 2018 in Rusland, stelde Duitsland zwaar teleur. De ploeg van Löw werd in de groepsfase uitgeschakeld en verloor de laatste wedstrijd in de poule van Zuid-Korea (2-0).

Kritiek

Eind vorig jaar leed Duitsland in de Nations League nog een kansloze 6-0-nederlaag tegen Spanje, waardoor de kritiek toenam. "Ik wil niet zeggen dat het EK afgeschreven is voor ons. Ik heb er veel vertrouwen in dat de ploeg op de juiste weg doorgaat. Natuurlijk moet je op een bepaald moment wel de finish bereiken. Die gaan ze halen", zei Keller destijds.

Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot 11 juli.

Meer uit Voetbal

Conditietrainer Wormhoudt stopt na veertien jaar bij Oranje

ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.

29 minuten geleden
Britse minister wil onderzoek naar incident tijdens WK-match

LONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.

1 uur geleden
Engelse media: Tuchel mag aanblijven na uitschakeling op WK

ATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.

1 uur geleden
Messi: waanzinnig om twee WK-finales op rij te spelen

ATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.

7 uur geleden
Tuchel voelt zich verantwoordelijk voor uitschakeling Engeland

ATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.

10 uur geleden
Martínez in tranen na nieuwe ontsnapping Argentinië op WK

ATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.

10 uur geleden
Uitschakeling komt hard aan bij Engelse aanvoerder Kane

ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.

11 uur geleden