Duitse bondscoach Löw stopt na het EK
BERLIJN (ANP) - Joachim Löw stopt na het EK voetbal van dit jaar als bondscoach van Duitsland. De 61-jarige Löw had nog een contract tot en met het WK van 2022, maar hij heeft de Duitse voetbalbond verzocht het contract in te korten. De DFB heeft daarmee ingestemd.
"Ik zet deze stap heel bewust, vol trots en enorme dankbaarheid, maar blijf tegelijkertijd erg gemotiveerd als het gaat om het komende EK", aldus Löw. "Ik ben trots, want het is iets heel speciaals en een eer voor mij om betrokken te zijn bij mijn land. En ook omdat ik al bijna zeventien jaar met de beste voetballers van het land heb mogen werken en hen heb kunnen ondersteunen in hun ontwikkeling."
De voorzitter van de DFB, Fritz Keller, zegt het besluit van Löw te respecteren. "Ik heb veel respect voor de beslissing van Löw. Bij de DFB weten we wat we aan 'Jogi' hebben, hij is een van de beste coaches in het mondiale voetbal", zei Keller. "Niet alleen vanwege zijn sportieve prestaties, maar ook door zijn empathie en menselijkheid. Het feit dat hij ons in een vroeg stadium heeft geïnformeerd over zijn beslissing is heel netjes. Hij geeft ons de nodige tijd om rustig uit te kijken naar een opvolger."
Wereldtitel
Löw is sinds 2006 bondscoach van de Duitsers, daarvoor was hij assistent van zijn voorganger Jürgen Klinsmann. Met de Duitse ploeg veroverde Löw in 2014 de wereldtitel en op het WK van 2010 werd zijn ploeg derde. Op het EK van 2008 werd het land tweede, op de EK's van 2012 en 2016 strandden de Duitsers in de halve finales.
Op het afgelopen WK, in 2018 in Rusland, stelde Duitsland zwaar teleur. De ploeg van Löw werd in de groepsfase uitgeschakeld en verloor de laatste wedstrijd in de poule van Zuid-Korea (2-0).
Kritiek
Eind vorig jaar leed Duitsland in de Nations League nog een kansloze 6-0-nederlaag tegen Spanje, waardoor de kritiek toenam. "Ik wil niet zeggen dat het EK afgeschreven is voor ons. Ik heb er veel vertrouwen in dat de ploeg op de juiste weg doorgaat. Natuurlijk moet je op een bepaald moment wel de finish bereiken. Die gaan ze halen", zei Keller destijds.
Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot 11 juli.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
3 uur geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.
5 uur geleden