Duitse bondscoach Löw stopt na het EK
BERLIJN (ANP) - Joachim Löw stopt na het EK voetbal van dit jaar als bondscoach van Duitsland. De 61-jarige Löw had nog een contract tot en met het WK van 2022, maar hij heeft de Duitse voetbalbond verzocht het contract in te korten. De DFB heeft daarmee ingestemd.
"Ik zet deze stap heel bewust, vol trots en enorme dankbaarheid, maar blijf tegelijkertijd erg gemotiveerd als het gaat om het komende EK", aldus Löw. "Ik ben trots, want het is iets heel speciaals en een eer voor mij om betrokken te zijn bij mijn land. En ook omdat ik al bijna zeventien jaar met de beste voetballers van het land heb mogen werken en hen heb kunnen ondersteunen in hun ontwikkeling."
De voorzitter van de DFB, Fritz Keller, zegt het besluit van Löw te respecteren. "Ik heb veel respect voor de beslissing van Löw. Bij de DFB weten we wat we aan 'Jogi' hebben, hij is een van de beste coaches in het mondiale voetbal", zei Keller. "Niet alleen vanwege zijn sportieve prestaties, maar ook door zijn empathie en menselijkheid. Het feit dat hij ons in een vroeg stadium heeft geïnformeerd over zijn beslissing is heel netjes. Hij geeft ons de nodige tijd om rustig uit te kijken naar een opvolger."
Wereldtitel
Löw is sinds 2006 bondscoach van de Duitsers, daarvoor was hij assistent van zijn voorganger Jürgen Klinsmann. Met de Duitse ploeg veroverde Löw in 2014 de wereldtitel en op het WK van 2010 werd zijn ploeg derde. Op het EK van 2008 werd het land tweede, op de EK's van 2012 en 2016 strandden de Duitsers in de halve finales.
Op het afgelopen WK, in 2018 in Rusland, stelde Duitsland zwaar teleur. De ploeg van Löw werd in de groepsfase uitgeschakeld en verloor de laatste wedstrijd in de poule van Zuid-Korea (2-0).
Kritiek
Eind vorig jaar leed Duitsland in de Nations League nog een kansloze 6-0-nederlaag tegen Spanje, waardoor de kritiek toenam. "Ik wil niet zeggen dat het EK afgeschreven is voor ons. Ik heb er veel vertrouwen in dat de ploeg op de juiste weg doorgaat. Natuurlijk moet je op een bepaald moment wel de finish bereiken. Die gaan ze halen", zei Keller destijds.
Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot 11 juli.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries heeft er vertrouwen in dat de defensie van het Nederlands elftal op het WK gedurende het toernooi steeds stabieler wordt. Dat vertelde de rechtervleugelverdediger na de training op een persconferentie in Kansas City.
7 uur geleden