Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Löw is niet bang voor kwaliteitsverlies

Duitse bondscoach Löw is niet bang voor kwaliteitsverlies

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Joachim Löw van de Duitse voetbalploeg kijkt uit naar het moment dat hij zijn selectie weer aan het werk kan zetten. Door de uitbraak van het coronavirus heeft hij, evenals veel collega's, de nationale ploeg al ruim een half jaar niet meer op het trainingsveld mogen begroeten.

"Maar bang voor kwaliteitsverlies van mijn team ben ik niet", zegt Löw in een interview op de website van de Duitse voetbalbond (DFB). "Onze internationals hebben zoveel klasse, die zijn in principe in staat om in korte tijd aan verschillende eisen te voldoen, zowel bij de club als bij de nationale ploeg."

De Duitse teamchef verwacht wel dat hij wat meer tijd nodig zal hebben om bepaalde automatismen weer in zijn elftal terug te brengen. "We zullen tijdens de training op tactisch gebied meer moeten doen dan anders. Door de verschuiving van het EK van dit jaar naar volgend jaar zomer is er echter voldoende gelegenheid om de vaste patronen er weer in te krijgen. Als we weer interlands mogen spelen, zullen we er klaar voor zijn."

Nations League

Löw hoopt in september met zijn ploeg een nieuwe serie wedstrijden in de Nations League te kunnen afwerken. Voorlopig moet hij zich echter voornamelijk beperken tot telefonische contacten met zijn stafleden. "We wisselen meerdere keren per week informatie uit over spelers, mogelijke trainingsvormen en dergelijke. Natuurlijk praten we ook over persoonlijke zaken. Zeker in deze coronatijd zou het ongewoon zijn om het daar niet over te hebben."

Löw sprak in de afgelopen periode ook telefonisch met een aantal coaches uit binnen- en buitenland. "De wereld kijkt met grote waardering naar de manier waarop we in Duitsland de competitie hebben hervat."

Meer uit Voetbal

Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

1 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

3 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

16 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

19 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

21 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

21 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden