Duitse bondscoach Löw is niet bang voor kwaliteitsverlies
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Joachim Löw van de Duitse voetbalploeg kijkt uit naar het moment dat hij zijn selectie weer aan het werk kan zetten. Door de uitbraak van het coronavirus heeft hij, evenals veel collega's, de nationale ploeg al ruim een half jaar niet meer op het trainingsveld mogen begroeten.
"Maar bang voor kwaliteitsverlies van mijn team ben ik niet", zegt Löw in een interview op de website van de Duitse voetbalbond (DFB). "Onze internationals hebben zoveel klasse, die zijn in principe in staat om in korte tijd aan verschillende eisen te voldoen, zowel bij de club als bij de nationale ploeg."
De Duitse teamchef verwacht wel dat hij wat meer tijd nodig zal hebben om bepaalde automatismen weer in zijn elftal terug te brengen. "We zullen tijdens de training op tactisch gebied meer moeten doen dan anders. Door de verschuiving van het EK van dit jaar naar volgend jaar zomer is er echter voldoende gelegenheid om de vaste patronen er weer in te krijgen. Als we weer interlands mogen spelen, zullen we er klaar voor zijn."
Nations League
Löw hoopt in september met zijn ploeg een nieuwe serie wedstrijden in de Nations League te kunnen afwerken. Voorlopig moet hij zich echter voornamelijk beperken tot telefonische contacten met zijn stafleden. "We wisselen meerdere keren per week informatie uit over spelers, mogelijke trainingsvormen en dergelijke. Natuurlijk praten we ook over persoonlijke zaken. Zeker in deze coronatijd zou het ongewoon zijn om het daar niet over te hebben."
Löw sprak in de afgelopen periode ook telefonisch met een aantal coaches uit binnen- en buitenland. "De wereld kijkt met grote waardering naar de manier waarop we in Duitsland de competitie hebben hervat."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
4 uur geleden