Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Löw is niet bang voor kwaliteitsverlies

Duitse bondscoach Löw is niet bang voor kwaliteitsverlies

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Joachim Löw van de Duitse voetbalploeg kijkt uit naar het moment dat hij zijn selectie weer aan het werk kan zetten. Door de uitbraak van het coronavirus heeft hij, evenals veel collega's, de nationale ploeg al ruim een half jaar niet meer op het trainingsveld mogen begroeten.

"Maar bang voor kwaliteitsverlies van mijn team ben ik niet", zegt Löw in een interview op de website van de Duitse voetbalbond (DFB). "Onze internationals hebben zoveel klasse, die zijn in principe in staat om in korte tijd aan verschillende eisen te voldoen, zowel bij de club als bij de nationale ploeg."

De Duitse teamchef verwacht wel dat hij wat meer tijd nodig zal hebben om bepaalde automatismen weer in zijn elftal terug te brengen. "We zullen tijdens de training op tactisch gebied meer moeten doen dan anders. Door de verschuiving van het EK van dit jaar naar volgend jaar zomer is er echter voldoende gelegenheid om de vaste patronen er weer in te krijgen. Als we weer interlands mogen spelen, zullen we er klaar voor zijn."

Nations League

Löw hoopt in september met zijn ploeg een nieuwe serie wedstrijden in de Nations League te kunnen afwerken. Voorlopig moet hij zich echter voornamelijk beperken tot telefonische contacten met zijn stafleden. "We wisselen meerdere keren per week informatie uit over spelers, mogelijke trainingsvormen en dergelijke. Natuurlijk praten we ook over persoonlijke zaken. Zeker in deze coronatijd zou het ongewoon zijn om het daar niet over te hebben."

Löw sprak in de afgelopen periode ook telefonisch met een aantal coaches uit binnen- en buitenland. "De wereld kijkt met grote waardering naar de manier waarop we in Duitsland de competitie hebben hervat."

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

8 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

9 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

9 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

9 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

10 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

11 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

13 uur geleden