Duitse bondscoach Löw is niet bang voor kwaliteitsverlies
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Joachim Löw van de Duitse voetbalploeg kijkt uit naar het moment dat hij zijn selectie weer aan het werk kan zetten. Door de uitbraak van het coronavirus heeft hij, evenals veel collega's, de nationale ploeg al ruim een half jaar niet meer op het trainingsveld mogen begroeten.
"Maar bang voor kwaliteitsverlies van mijn team ben ik niet", zegt Löw in een interview op de website van de Duitse voetbalbond (DFB). "Onze internationals hebben zoveel klasse, die zijn in principe in staat om in korte tijd aan verschillende eisen te voldoen, zowel bij de club als bij de nationale ploeg."
De Duitse teamchef verwacht wel dat hij wat meer tijd nodig zal hebben om bepaalde automatismen weer in zijn elftal terug te brengen. "We zullen tijdens de training op tactisch gebied meer moeten doen dan anders. Door de verschuiving van het EK van dit jaar naar volgend jaar zomer is er echter voldoende gelegenheid om de vaste patronen er weer in te krijgen. Als we weer interlands mogen spelen, zullen we er klaar voor zijn."
Nations League
Löw hoopt in september met zijn ploeg een nieuwe serie wedstrijden in de Nations League te kunnen afwerken. Voorlopig moet hij zich echter voornamelijk beperken tot telefonische contacten met zijn stafleden. "We wisselen meerdere keren per week informatie uit over spelers, mogelijke trainingsvormen en dergelijke. Natuurlijk praten we ook over persoonlijke zaken. Zeker in deze coronatijd zou het ongewoon zijn om het daar niet over te hebben."
Löw sprak in de afgelopen periode ook telefonisch met een aantal coaches uit binnen- en buitenland. "De wereld kijkt met grote waardering naar de manier waarop we in Duitsland de competitie hebben hervat."
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
5 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
8 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
8 uur geleden