Duitse bondscoach Löw: ik wist dat Gosens dit kon
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Joachim Löw was niet verrast door Robin Gosens, die zaterdag uitblonk in de EK-wedstrijd tegen Portugal (4-2). "We hebben hem een paar jaar geleden gescout en hij slaagde erin zich heel snel aan te passen en heel goed in het team te integreren", aldus Löw over de 26-jarige Gosens, die een Nederlandse vader en Duitse moeder heeft.
"De eerste wedstrijd als international verliep direct goed", vervolgde Löw, die zei vooral onder de indruk te zijn van de discipline en communicatieve vaardigheden van Gosens op het veld. "Hij communiceert veel met alle andere spelers. Robin is een grote persoonlijkheid. Hij is vrij in zijn hoofd. Zoals hij als persoon is, zo voetbalt hij ook. Duidelijk, direct en met heel veel inzet. Dit zijn dingen die belangrijk voor hem zijn."
Gosens, die in Nederland bij FC Dordrecht en Heracles Almelo voetbalde, nam tegen de Portugezen de vierde Duitse treffer voor zijn rekening.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP/RTR) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Joey Veerman voelde mee met Mexx Meerdink na zijn overtreding op de AZ-spits die tot de vroege rode kaart van de PSV'er leidde. "Ik vond het sneu, hij lag te bibberen en hij had ook wel een flinke jaap achter zijn oor. Ik probeerde hem rustig te krijgen, maar hij raakte een beetje in paniek", zei Veerman tegen ESPN na de 4-0-nederlaag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
15 uur geleden