Duitse bondscoach Löw: ik wist dat Gosens dit kon
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Joachim Löw was niet verrast door Robin Gosens, die zaterdag uitblonk in de EK-wedstrijd tegen Portugal (4-2). "We hebben hem een paar jaar geleden gescout en hij slaagde erin zich heel snel aan te passen en heel goed in het team te integreren", aldus Löw over de 26-jarige Gosens, die een Nederlandse vader en Duitse moeder heeft.
"De eerste wedstrijd als international verliep direct goed", vervolgde Löw, die zei vooral onder de indruk te zijn van de discipline en communicatieve vaardigheden van Gosens op het veld. "Hij communiceert veel met alle andere spelers. Robin is een grote persoonlijkheid. Hij is vrij in zijn hoofd. Zoals hij als persoon is, zo voetbalt hij ook. Duidelijk, direct en met heel veel inzet. Dit zijn dingen die belangrijk voor hem zijn."
Gosens, die in Nederland bij FC Dordrecht en Heracles Almelo voetbalde, nam tegen de Portugezen de vierde Duitse treffer voor zijn rekening.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
18 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden