Duitse bondscoach Löw: ik wist dat Gosens dit kon
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Joachim Löw was niet verrast door Robin Gosens, die zaterdag uitblonk in de EK-wedstrijd tegen Portugal (4-2). "We hebben hem een paar jaar geleden gescout en hij slaagde erin zich heel snel aan te passen en heel goed in het team te integreren", aldus Löw over de 26-jarige Gosens, die een Nederlandse vader en Duitse moeder heeft.
"De eerste wedstrijd als international verliep direct goed", vervolgde Löw, die zei vooral onder de indruk te zijn van de discipline en communicatieve vaardigheden van Gosens op het veld. "Hij communiceert veel met alle andere spelers. Robin is een grote persoonlijkheid. Hij is vrij in zijn hoofd. Zoals hij als persoon is, zo voetbalt hij ook. Duidelijk, direct en met heel veel inzet. Dit zijn dingen die belangrijk voor hem zijn."
Gosens, die in Nederland bij FC Dordrecht en Heracles Almelo voetbalde, nam tegen de Portugezen de vierde Duitse treffer voor zijn rekening.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst kan leven met het gelijkspel van zijn Feyenoord tegen PSV (1-1). "Ik ben blij dat we hier met een puntje vertrekken", zei hij. "Dit is een goed resultaat voor ons."
2 uur geleden