Duitse bondscoach Löw haalt twee debutanten bij 'Mannschaft'
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft twee debutanten opgenomen in zijn selectie van maar liefst 29 spelers voor de komende drie interlands. De middenvelders Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund) en Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach) kregen voor het eerst een uitnodiging voor de 'Mannschaft'. Duitsland speelt woensdag in Keulen een oefeninterland tegen Turkije en neemt het daarna in de Nations League op tegen Oekraïne (10 oktober in Kiev) en Zwitserland (13 oktober in Keulen).
Manuel Neuer, Niklas Süle, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Serge Gnabry (allen van Bayern München), Lukas Klostermann, Marcel Halstenberg (RB Leipzig) en Toni Kroos (Real Madrid) mogen de vriendschappelijke ontmoeting met Turkije overslaan. Zij krijgen een paar dagen rust en hoeven zich pas woensdag te melden in het trainingskamp van de Duitsers.
Löw kan geen beroep doen op de geblesseerde internationals Marc-André ter Stegen, Leroy Sané en Thilo Kehrer. Ilkay Gündogan is vanwege een coronabesmetting niet beschikbaar. Duitsland kwam in de eerste twee wedstrijden in de Nations League tegen Spanje en Zwitserland steeds niet verder dan 1-1.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
6 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
6 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
10 uur geleden