Duitse bondscoach Löw haalt twee debutanten bij 'Mannschaft'
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft twee debutanten opgenomen in zijn selectie van maar liefst 29 spelers voor de komende drie interlands. De middenvelders Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund) en Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach) kregen voor het eerst een uitnodiging voor de 'Mannschaft'. Duitsland speelt woensdag in Keulen een oefeninterland tegen Turkije en neemt het daarna in de Nations League op tegen Oekraïne (10 oktober in Kiev) en Zwitserland (13 oktober in Keulen).
Manuel Neuer, Niklas Süle, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Serge Gnabry (allen van Bayern München), Lukas Klostermann, Marcel Halstenberg (RB Leipzig) en Toni Kroos (Real Madrid) mogen de vriendschappelijke ontmoeting met Turkije overslaan. Zij krijgen een paar dagen rust en hoeven zich pas woensdag te melden in het trainingskamp van de Duitsers.
Löw kan geen beroep doen op de geblesseerde internationals Marc-André ter Stegen, Leroy Sané en Thilo Kehrer. Ilkay Gündogan is vanwege een coronabesmetting niet beschikbaar. Duitsland kwam in de eerste twee wedstrijden in de Nations League tegen Spanje en Zwitserland steeds niet verder dan 1-1.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
45 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden