Duitse bondscoach Löw haalt twee debutanten bij 'Mannschaft'
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft twee debutanten opgenomen in zijn selectie van maar liefst 29 spelers voor de komende drie interlands. De middenvelders Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund) en Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach) kregen voor het eerst een uitnodiging voor de 'Mannschaft'. Duitsland speelt woensdag in Keulen een oefeninterland tegen Turkije en neemt het daarna in de Nations League op tegen Oekraïne (10 oktober in Kiev) en Zwitserland (13 oktober in Keulen).
Manuel Neuer, Niklas Süle, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Serge Gnabry (allen van Bayern München), Lukas Klostermann, Marcel Halstenberg (RB Leipzig) en Toni Kroos (Real Madrid) mogen de vriendschappelijke ontmoeting met Turkije overslaan. Zij krijgen een paar dagen rust en hoeven zich pas woensdag te melden in het trainingskamp van de Duitsers.
Löw kan geen beroep doen op de geblesseerde internationals Marc-André ter Stegen, Leroy Sané en Thilo Kehrer. Ilkay Gündogan is vanwege een coronabesmetting niet beschikbaar. Duitsland kwam in de eerste twee wedstrijden in de Nations League tegen Spanje en Zwitserland steeds niet verder dan 1-1.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
7 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
9 uur geleden