Duitse bondscoach geeft speelsters Bayern rust in oefenduel
OFFENBACH (ANP/DPA) - Bondscoach Martina Voss-Tecklenburg van de Duitse voetbalvrouwen zal de speelsters van Bayern München zaterdagavond niet opstellen in de oefenwedstrijd tegen Vietnam.
Bayern München besloot op het laatste moment Klara Bühl, Lina Magull, Carolin Simon and Sydney Lohmann later vrij te geven voor het nationale team. De club zei het viertal te willen beschermen na een lang seizoen.
"Ẃe laten de speelsters nog niet meedoen. Dat heeft geen zin en we willen geen risico nemen met het oog op het WK", aldus Voss-Tecklenburg.
Duitsland bereidt zich, net als Nederland, voor op het WK dat op 20 juli in Australië en Nieuw-Zeeland begint. In de aanloop naar de voorbereiding ontstonden al problemen omdat meer clubs hun speelsters een week langer rust wilden geven. Maar ze gingen uiteindelijk overstag en gaven de voetbalsters vrij op de eerder afgesproken datum. Maar Bayern München koos toch voor een langere pauze voor de speelsters. Ze sloten zich vrijdag in plaats van dinsdag aan bij de selectie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
3 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
17 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
17 uur geleden