Duitse bondscoach Flick wil richting EK nieuwelingen kans geven
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Hansi Flick wil in aanloop naar het Europees kampioenschap van volgend jaar een aantal nieuwelingen een kans geven. "Het gaat om het leveren van de prestatie op het juiste moment. Het is belangrijk om te zien dat het team speelt met passie en iets teruggeeft aan de fans", zei Flick dinsdag. "Wie dat wil, kan met ons mee op weg naar Euro 2024."
Duitsland organiseert het EK en hoeft zich daardoor niet te kwalificeren. Eind maart zijn Peru en België de eerste opponenten in oefenduels.
"We willen de periode vanaf nu tot aan het EK gebruiken om jonge spelers te testen", aldus Flick. "Het zal interessant zijn om enkele jongeren aan het werk te zien."
De Duitse nationale voetbalploeg krijgt de laatste jaren veel kritiek. Na de in 2014 behaalde wereldtitel, bleven grote prestaties uit. Bij zowel het WK van 2018 als het WK van 2022 strandde Duitsland in de groepsfase.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
20 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
20 uur geleden