Duitse bondscoach Flick wil richting EK nieuwelingen kans geven
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Hansi Flick wil in aanloop naar het Europees kampioenschap van volgend jaar een aantal nieuwelingen een kans geven. "Het gaat om het leveren van de prestatie op het juiste moment. Het is belangrijk om te zien dat het team speelt met passie en iets teruggeeft aan de fans", zei Flick dinsdag. "Wie dat wil, kan met ons mee op weg naar Euro 2024."
Duitsland organiseert het EK en hoeft zich daardoor niet te kwalificeren. Eind maart zijn Peru en Belgiƫ de eerste opponenten in oefenduels.
"We willen de periode vanaf nu tot aan het EK gebruiken om jonge spelers te testen", aldus Flick. "Het zal interessant zijn om enkele jongeren aan het werk te zien."
De Duitse nationale voetbalploeg krijgt de laatste jaren veel kritiek. Na de in 2014 behaalde wereldtitel, bleven grote prestaties uit. Bij zowel het WK van 2018 als het WK van 2022 strandde Duitsland in de groepsfase.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
11 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
13 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
13 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
18 uur geleden