Duitse bondscoach Flick wil richting EK nieuwelingen kans geven
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Hansi Flick wil in aanloop naar het Europees kampioenschap van volgend jaar een aantal nieuwelingen een kans geven. "Het gaat om het leveren van de prestatie op het juiste moment. Het is belangrijk om te zien dat het team speelt met passie en iets teruggeeft aan de fans", zei Flick dinsdag. "Wie dat wil, kan met ons mee op weg naar Euro 2024."
Duitsland organiseert het EK en hoeft zich daardoor niet te kwalificeren. Eind maart zijn Peru en België de eerste opponenten in oefenduels.
"We willen de periode vanaf nu tot aan het EK gebruiken om jonge spelers te testen", aldus Flick. "Het zal interessant zijn om enkele jongeren aan het werk te zien."
De Duitse nationale voetbalploeg krijgt de laatste jaren veel kritiek. Na de in 2014 behaalde wereldtitel, bleven grote prestaties uit. Bij zowel het WK van 2018 als het WK van 2022 strandde Duitsland in de groepsfase.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
5 minuten geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
18 uur geleden