
Duitse bondscoach Flick wil richting EK nieuwelingen kans geven
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Hansi Flick wil in aanloop naar het Europees kampioenschap van volgend jaar een aantal nieuwelingen een kans geven. "Het gaat om het leveren van de prestatie op het juiste moment. Het is belangrijk om te zien dat het team speelt met passie en iets teruggeeft aan de fans", zei Flick dinsdag. "Wie dat wil, kan met ons mee op weg naar Euro 2024."
Duitsland organiseert het EK en hoeft zich daardoor niet te kwalificeren. Eind maart zijn Peru en België de eerste opponenten in oefenduels.
"We willen de periode vanaf nu tot aan het EK gebruiken om jonge spelers te testen", aldus Flick. "Het zal interessant zijn om enkele jongeren aan het werk te zien."
De Duitse nationale voetbalploeg krijgt de laatste jaren veel kritiek. Na de in 2014 behaalde wereldtitel, bleven grote prestaties uit. Bij zowel het WK van 2018 als het WK van 2022 strandde Duitsland in de groepsfase.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Door doelpunten van Alexander Sørloth, Connor Gallagher en Julián Alvarez heeft Atlético Madrid de thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano gewonnen: 3-0. Daarmee herstelde de ploeg van trainer Diego Simeone zich van het 1-0-verlies bij Las Palmas van afgelopen zaterdag.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft de titelrace in de Eredivisie spannender gemaakt. De nummer 2 van de ranglijst won de uitwedstrijd bij FC Twente (1-3) en verkleinde de achterstand op koploper Ajax tot 6 punten.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Zoals verwacht heeft Bologna de finale bereikt van de Coppa Italia, het Italiaanse bekertoernooi. Met Sam Beukema en Thijs Dallinga in de basis eindigde het thuisduel met Empoli in 2-1. De heenwedstrijd werd al met 3-0 gewonnen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen FC Twente met 1-3 gewonnen. De nummer 2 van de ranglijst verkleinde de achterstand op koploper Ajax tot 6 punten. Feyenoord heeft nu 8 punten minder dan de kampioen uit Eindhoven maar speelt vrijdagavond nog tegen PEC Zwolle.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om de tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie punten laten liggen in Kerkrade. De ploeg van trainer Darije Kalezic zag Roda JC diep in blessuretijd langszij komen: 1-1. Concurrent Excelsior kan zondag bij een overwinning tegen FC Emmen het gat met ADO vergroten tot 4 punten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich drie dagen na de verloren bekerfinale tegen Go Ahead Eagles in het thuisduel met NAC Breda naar een gelijkspel gevochten. Mexx Meerdink maakte in de zevende minuut van de blessuretijd gelijk in Alkmaar (1-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Malik Tillman ontbreekt in de basisformatie van PSV voor het uitduel met FC Twente. Trainer Peter Bosz heeft zijn middenvelder bestraft omdat hij te laat is gekomen op een bespreking.
4 uur geleden