Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Flick: te veel druk op spelers in Qatar

Duitse bondscoach Flick: te veel druk op spelers in Qatar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Hansi Flick vindt dat er tijdens het mislukte WK in Qatar te veel druk op zijn spelers is gelegd. Dat zegt hij een interview met het blad Kicker en de krant Süddeutsche Zeitung.

Nadat de wereldbond FIFA bij het WK het dragen van de veelbesproken OneLove-band verbood, maakten de Duitsers voor het groepsduel met Japan een statement door op de teamfoto hun mond te bedekken. "Dit was niet goed. Ik hoop dat we leren van deze situatie. Dat geldt niet alleen voor ons, maar ook voor de politiek en de voetbalbond. Er moet nooit meer zoveel druk worden gelegd op spelers of op een team."

De Duitsers werden bij het mondiale toernooi al in de groepsfase uitgeschakeld. Flick zegt dat hij ook persoonlijke fouten heeft gemaakt en dat tactisch niet alles goed ging. "Ik kon het defensieve plan alleen in theorie uitleggen. Dat zal zeker in de kwalificatiewedstrijden voor het EK anders moeten."

Ondanks het teleurstellende WK bleef Flick aan als bondscoach. Oliver Bierhoff vertrok wel als directeur van de Duitse voetbalploeg. Rudi Völler is hem opgevolgd. Flick is blij met de ervaren Völler te kunnen samenwerken. Hij hoopt dat het team met goed spel de komende tijd de steun van de fans terug kan winnen. "Als we de komende tijd weer met passie gaan spelen, kan de stemming gelukkig snel meer omslaan", aldus Flick.

Meer uit Voetbal

Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

18 minuten geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

24 minuten geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

27 minuten geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

1 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

2 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

4 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

5 uur geleden