Duitse bondscoach Flick: te veel druk op spelers in Qatar
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Hansi Flick vindt dat er tijdens het mislukte WK in Qatar te veel druk op zijn spelers is gelegd. Dat zegt hij een interview met het blad Kicker en de krant Süddeutsche Zeitung.
Nadat de wereldbond FIFA bij het WK het dragen van de veelbesproken OneLove-band verbood, maakten de Duitsers voor het groepsduel met Japan een statement door op de teamfoto hun mond te bedekken. "Dit was niet goed. Ik hoop dat we leren van deze situatie. Dat geldt niet alleen voor ons, maar ook voor de politiek en de voetbalbond. Er moet nooit meer zoveel druk worden gelegd op spelers of op een team."
De Duitsers werden bij het mondiale toernooi al in de groepsfase uitgeschakeld. Flick zegt dat hij ook persoonlijke fouten heeft gemaakt en dat tactisch niet alles goed ging. "Ik kon het defensieve plan alleen in theorie uitleggen. Dat zal zeker in de kwalificatiewedstrijden voor het EK anders moeten."
Ondanks het teleurstellende WK bleef Flick aan als bondscoach. Oliver Bierhoff vertrok wel als directeur van de Duitse voetbalploeg. Rudi Völler is hem opgevolgd. Flick is blij met de ervaren Völler te kunnen samenwerken. Hij hoopt dat het team met goed spel de komende tijd de steun van de fans terug kan winnen. "Als we de komende tijd weer met passie gaan spelen, kan de stemming gelukkig snel meer omslaan", aldus Flick.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
59 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
4 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
7 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
13 uur geleden