Duitse bondscoach Flick: te veel druk op spelers in Qatar
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Hansi Flick vindt dat er tijdens het mislukte WK in Qatar te veel druk op zijn spelers is gelegd. Dat zegt hij een interview met het blad Kicker en de krant Süddeutsche Zeitung.
Nadat de wereldbond FIFA bij het WK het dragen van de veelbesproken OneLove-band verbood, maakten de Duitsers voor het groepsduel met Japan een statement door op de teamfoto hun mond te bedekken. "Dit was niet goed. Ik hoop dat we leren van deze situatie. Dat geldt niet alleen voor ons, maar ook voor de politiek en de voetbalbond. Er moet nooit meer zoveel druk worden gelegd op spelers of op een team."
De Duitsers werden bij het mondiale toernooi al in de groepsfase uitgeschakeld. Flick zegt dat hij ook persoonlijke fouten heeft gemaakt en dat tactisch niet alles goed ging. "Ik kon het defensieve plan alleen in theorie uitleggen. Dat zal zeker in de kwalificatiewedstrijden voor het EK anders moeten."
Ondanks het teleurstellende WK bleef Flick aan als bondscoach. Oliver Bierhoff vertrok wel als directeur van de Duitse voetbalploeg. Rudi Völler is hem opgevolgd. Flick is blij met de ervaren Völler te kunnen samenwerken. Hij hoopt dat het team met goed spel de komende tijd de steun van de fans terug kan winnen. "Als we de komende tijd weer met passie gaan spelen, kan de stemming gelukkig snel meer omslaan", aldus Flick.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
14 uur geleden