Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties

Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties

BERLIJN (ANP) - Hansi Flick is ontslagen als bondscoach van Duitsland. De trainer moet vertrekken vanwege de tegenvallende prestaties in voorbereiding op het EK voetbal volgend jaar in eigen land. De 58-jarige Flick had de nationale ploeg sinds 2021 onder zijn hoede.

Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren en speelt in de voorbereiding enkel oefenduels. De ploeg kon daarin in de afgelopen periode verre van overtuigen. Zaterdag verloor het team voor eigen publiek met 4-1 van Japan.

De Duitse bond noemt het ontslaan van Flick een moeilijke beslissing, maar ook een onvermijdelijke. "De ploeg heeft een nieuwe impuls nodig na de aanhoudend teleurstellende resultaten. We hebben optimisme en vertrouwen nodig met het oog op het EK op eigen bodem", licht DFB-voorzitter Bernd Neuendorf toe.

Champions League

Directeur Rudi Völler staat voorlopig voor de selectie van de Duitse voetballers. Ze spelen dinsdag een oefenwedstrijd tegen Frankrijk. "Het doel is om zo snel mogelijk een opvolger voor Flick te vinden", zegt Neuendorf. Volgens Bild is voormalig Bayern München-trainer Julian Nagelsmann de topkandidaat.

Eerder hadden ook de oefeninterlands tegen België, Polen en Colombia al geen zege opgeleverd. Duitsland won alleen een wedstrijd tegen Peru. Een duel met Oekraïne eindigde in een gelijkspel (3-3). Het WK vorig jaar in Qatar verliep ook al teleurstellend. Duitsland werd in de groepsfase uitgeschakeld.

Flick was voor zijn aanstelling als bondscoach trainer van Bayern München. In 2019 begon hij daar als interim-coach na het ontslag van Niko Kovac. Hij leidde de ploeg naar de Duitse titel en de eindzege in de Champions League. In april 2021 liet hij weten na het seizoen op te stappen, ondanks zijn nog doorlopende contract tot 2024. Niet veel later werd zijn aanstelling als bondscoach bekendgemaakt.

Meer uit Voetbal

Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

7 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

9 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

9 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

9 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

11 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

11 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

11 uur geleden