Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties
BERLIJN (ANP) - Hansi Flick is ontslagen als bondscoach van Duitsland. De trainer moet vertrekken vanwege de tegenvallende prestaties in voorbereiding op het EK voetbal volgend jaar in eigen land. De 58-jarige Flick had de nationale ploeg sinds 2021 onder zijn hoede.
Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren en speelt in de voorbereiding enkel oefenduels. De ploeg kon daarin in de afgelopen periode verre van overtuigen. Zaterdag verloor het team voor eigen publiek met 4-1 van Japan.
De Duitse bond noemt het ontslaan van Flick een moeilijke beslissing, maar ook een onvermijdelijke. "De ploeg heeft een nieuwe impuls nodig na de aanhoudend teleurstellende resultaten. We hebben optimisme en vertrouwen nodig met het oog op het EK op eigen bodem", licht DFB-voorzitter Bernd Neuendorf toe.
Champions League
Directeur Rudi Völler staat voorlopig voor de selectie van de Duitse voetballers. Ze spelen dinsdag een oefenwedstrijd tegen Frankrijk. "Het doel is om zo snel mogelijk een opvolger voor Flick te vinden", zegt Neuendorf. Volgens Bild is voormalig Bayern München-trainer Julian Nagelsmann de topkandidaat.
Eerder hadden ook de oefeninterlands tegen België, Polen en Colombia al geen zege opgeleverd. Duitsland won alleen een wedstrijd tegen Peru. Een duel met Oekraïne eindigde in een gelijkspel (3-3). Het WK vorig jaar in Qatar verliep ook al teleurstellend. Duitsland werd in de groepsfase uitgeschakeld.
Flick was voor zijn aanstelling als bondscoach trainer van Bayern München. In 2019 begon hij daar als interim-coach na het ontslag van Niko Kovac. Hij leidde de ploeg naar de Duitse titel en de eindzege in de Champions League. In april 2021 liet hij weten na het seizoen op te stappen, ondanks zijn nog doorlopende contract tot 2024. Niet veel later werd zijn aanstelling als bondscoach bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
8 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
8 uur geleden