Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties
BERLIJN (ANP) - Hansi Flick is ontslagen als bondscoach van Duitsland. De trainer moet vertrekken vanwege de tegenvallende prestaties in voorbereiding op het EK voetbal volgend jaar in eigen land. De 58-jarige Flick had de nationale ploeg sinds 2021 onder zijn hoede.
Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren en speelt in de voorbereiding enkel oefenduels. De ploeg kon daarin in de afgelopen periode verre van overtuigen. Zaterdag verloor het team voor eigen publiek met 4-1 van Japan.
De Duitse bond noemt het ontslaan van Flick een moeilijke beslissing, maar ook een onvermijdelijke. "De ploeg heeft een nieuwe impuls nodig na de aanhoudend teleurstellende resultaten. We hebben optimisme en vertrouwen nodig met het oog op het EK op eigen bodem", licht DFB-voorzitter Bernd Neuendorf toe.
Champions League
Directeur Rudi Völler staat voorlopig voor de selectie van de Duitse voetballers. Ze spelen dinsdag een oefenwedstrijd tegen Frankrijk. "Het doel is om zo snel mogelijk een opvolger voor Flick te vinden", zegt Neuendorf. Volgens Bild is voormalig Bayern München-trainer Julian Nagelsmann de topkandidaat.
Eerder hadden ook de oefeninterlands tegen België, Polen en Colombia al geen zege opgeleverd. Duitsland won alleen een wedstrijd tegen Peru. Een duel met Oekraïne eindigde in een gelijkspel (3-3). Het WK vorig jaar in Qatar verliep ook al teleurstellend. Duitsland werd in de groepsfase uitgeschakeld.
Flick was voor zijn aanstelling als bondscoach trainer van Bayern München. In 2019 begon hij daar als interim-coach na het ontslag van Niko Kovac. Hij leidde de ploeg naar de Duitse titel en de eindzege in de Champions League. In april 2021 liet hij weten na het seizoen op te stappen, ondanks zijn nog doorlopende contract tot 2024. Niet veel later werd zijn aanstelling als bondscoach bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden