Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties

Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties

BERLIJN (ANP) - Hansi Flick is ontslagen als bondscoach van Duitsland. De trainer moet vertrekken vanwege de tegenvallende prestaties in voorbereiding op het EK voetbal volgend jaar in eigen land. De 58-jarige Flick had de nationale ploeg sinds 2021 onder zijn hoede.

Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren en speelt in de voorbereiding enkel oefenduels. De ploeg kon daarin in de afgelopen periode verre van overtuigen. Zaterdag verloor het team voor eigen publiek met 4-1 van Japan.

De Duitse bond noemt het ontslaan van Flick een moeilijke beslissing, maar ook een onvermijdelijke. "De ploeg heeft een nieuwe impuls nodig na de aanhoudend teleurstellende resultaten. We hebben optimisme en vertrouwen nodig met het oog op het EK op eigen bodem", licht DFB-voorzitter Bernd Neuendorf toe.

Champions League

Directeur Rudi Völler staat voorlopig voor de selectie van de Duitse voetballers. Ze spelen dinsdag een oefenwedstrijd tegen Frankrijk. "Het doel is om zo snel mogelijk een opvolger voor Flick te vinden", zegt Neuendorf. Volgens Bild is voormalig Bayern München-trainer Julian Nagelsmann de topkandidaat.

Eerder hadden ook de oefeninterlands tegen België, Polen en Colombia al geen zege opgeleverd. Duitsland won alleen een wedstrijd tegen Peru. Een duel met Oekraïne eindigde in een gelijkspel (3-3). Het WK vorig jaar in Qatar verliep ook al teleurstellend. Duitsland werd in de groepsfase uitgeschakeld.

Flick was voor zijn aanstelling als bondscoach trainer van Bayern München. In 2019 begon hij daar als interim-coach na het ontslag van Niko Kovac. Hij leidde de ploeg naar de Duitse titel en de eindzege in de Champions League. In april 2021 liet hij weten na het seizoen op te stappen, ondanks zijn nog doorlopende contract tot 2024. Niet veel later werd zijn aanstelling als bondscoach bekendgemaakt.

Meer uit Voetbal

Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

2 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

2 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

4 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

8 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

11 uur geleden