Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties

Duitse bondscoach Flick ontslagen na tegenvallende prestaties

BERLIJN (ANP) - Hansi Flick is ontslagen als bondscoach van Duitsland. De trainer moet vertrekken vanwege de tegenvallende prestaties in voorbereiding op het EK voetbal volgend jaar in eigen land. De 58-jarige Flick had de nationale ploeg sinds 2021 onder zijn hoede.

Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren en speelt in de voorbereiding enkel oefenduels. De ploeg kon daarin in de afgelopen periode verre van overtuigen. Zaterdag verloor het team voor eigen publiek met 4-1 van Japan.

De Duitse bond noemt het ontslaan van Flick een moeilijke beslissing, maar ook een onvermijdelijke. "De ploeg heeft een nieuwe impuls nodig na de aanhoudend teleurstellende resultaten. We hebben optimisme en vertrouwen nodig met het oog op het EK op eigen bodem", licht DFB-voorzitter Bernd Neuendorf toe.

Champions League

Directeur Rudi Völler staat voorlopig voor de selectie van de Duitse voetballers. Ze spelen dinsdag een oefenwedstrijd tegen Frankrijk. "Het doel is om zo snel mogelijk een opvolger voor Flick te vinden", zegt Neuendorf. Volgens Bild is voormalig Bayern München-trainer Julian Nagelsmann de topkandidaat.

Eerder hadden ook de oefeninterlands tegen België, Polen en Colombia al geen zege opgeleverd. Duitsland won alleen een wedstrijd tegen Peru. Een duel met Oekraïne eindigde in een gelijkspel (3-3). Het WK vorig jaar in Qatar verliep ook al teleurstellend. Duitsland werd in de groepsfase uitgeschakeld.

Flick was voor zijn aanstelling als bondscoach trainer van Bayern München. In 2019 begon hij daar als interim-coach na het ontslag van Niko Kovac. Hij leidde de ploeg naar de Duitse titel en de eindzege in de Champions League. In april 2021 liet hij weten na het seizoen op te stappen, ondanks zijn nog doorlopende contract tot 2024. Niet veel later werd zijn aanstelling als bondscoach bekendgemaakt.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

44 minuten geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

3 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

3 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

5 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

5 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

6 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

6 uur geleden