Duitse bondscoach Flick heeft Götze op radar
FRANKFURT (ANP) - Mario Götze heeft de aandacht getrokken van Hansi Flick. "Hij is weer op het goede spoor", zei de nieuwe bondscoach van Duitsland tijdens zijn presentatie over de speler van PSV. "Hij maakt doelpunten en is belangrijk voor zijn ploeg."
Flick verliet na het vorige seizoen Bayern München om Joachim Löw op te volgen. Hij moet zijn nationale ploeg voorbereiden op de duels van komende maand met Liechtenstein, Armenië en IJsland in de WK-kwalificatie.
Flick kijkt niet naar leeftijd als hij zijn selectie gaat formeren, zo benadrukte hij. Hij zal spelers als Thomas Müller, Mats Hummels en Jérôme Boateng oproepen als ze goed presteren. De 29-jarige Götze schoot Duitsland in 2014 tijdens de finale met Argentinië naar de wereldtitel (1-0). Hij is het seizoen goed begonnen bij PSV met doelpunten tegen Galatasaray, FC Midtjylland en PSV
Götze droeg in november 2017 tijdens een duel met Frankrijk voor het laatst het shirt van de Duitse nationale ploeg.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
5 uur geleden