Duitse bond staat voor het eerst vuurwerk toe bij voetbalduel
HAMBURG (ANP/DPA) - Supporters van de Duitse club Hamburger SV mogen bij hoge uitzondering legaal vuurwerk afsteken bij de thuiswedstrijd komende zaterdag tegen Karlsruhe. Het is voor het eerst dat de Duitse voetbalbond DFB toestemming geeft voor het gebruik, dat normaal verboden is.
De DFB heeft ingestemd met het afsteken van tien rookbommen achter het doel voorafgaande aan het duel in de tweede Bundesliga. "Dit is een eenmalige uitzondering", meldde de DFB. "Een dergelijke vrijstelling kan alleen worden verleend als de organisatoren de verantwoordelijkheid nemen voor het gecontroleerde gebruik van vuurwerk."
Het afsteken van vuurwerk is verboden, maar in de praktijk blijkt het nauwelijks tegen te houden en zeker in het Duitse voetbal, waar het wordt beschouwd als onderdeel van de voetbalcultuur. HSV is zelfs berucht om zijn vuurwerk en de grootste overtreder van de regels. De club moest vorig seizoen 294.000 euro aan boetes betalen voor het afsteken van vuurwerk, rookbommen en fakkels.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
13 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
23 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
23 uur geleden