Duitse bond staat voor het eerst vuurwerk toe bij voetbalduel
HAMBURG (ANP/DPA) - Supporters van de Duitse club Hamburger SV mogen bij hoge uitzondering legaal vuurwerk afsteken bij de thuiswedstrijd komende zaterdag tegen Karlsruhe. Het is voor het eerst dat de Duitse voetbalbond DFB toestemming geeft voor het gebruik, dat normaal verboden is.
De DFB heeft ingestemd met het afsteken van tien rookbommen achter het doel voorafgaande aan het duel in de tweede Bundesliga. "Dit is een eenmalige uitzondering", meldde de DFB. "Een dergelijke vrijstelling kan alleen worden verleend als de organisatoren de verantwoordelijkheid nemen voor het gecontroleerde gebruik van vuurwerk."
Het afsteken van vuurwerk is verboden, maar in de praktijk blijkt het nauwelijks tegen te houden en zeker in het Duitse voetbal, waar het wordt beschouwd als onderdeel van de voetbalcultuur. HSV is zelfs berucht om zijn vuurwerk en de grootste overtreder van de regels. De club moest vorig seizoen 294.000 euro aan boetes betalen voor het afsteken van vuurwerk, rookbommen en fakkels.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden