Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse bond staat voor het eerst vuurwerk toe bij voetbalduel

Duitse bond staat voor het eerst vuurwerk toe bij voetbalduel

HAMBURG (ANP/DPA) - Supporters van de Duitse club Hamburger SV mogen bij hoge uitzondering legaal vuurwerk afsteken bij de thuiswedstrijd komende zaterdag tegen Karlsruhe. Het is voor het eerst dat de Duitse voetbalbond DFB toestemming geeft voor het gebruik, dat normaal verboden is.

De DFB heeft ingestemd met het afsteken van tien rookbommen achter het doel voorafgaande aan het duel in de tweede Bundesliga. "Dit is een eenmalige uitzondering", meldde de DFB. "Een dergelijke vrijstelling kan alleen worden verleend als de organisatoren de verantwoordelijkheid nemen voor het gecontroleerde gebruik van vuurwerk."

Het afsteken van vuurwerk is verboden, maar in de praktijk blijkt het nauwelijks tegen te houden en zeker in het Duitse voetbal, waar het wordt beschouwd als onderdeel van de voetbalcultuur. HSV is zelfs berucht om zijn vuurwerk en de grootste overtreder van de regels. De club moest vorig seizoen 294.000 euro aan boetes betalen voor het afsteken van vuurwerk, rookbommen en fakkels.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

4 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

7 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

8 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

9 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

10 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

11 uur geleden