Duitse bond staat voor het eerst vuurwerk toe bij voetbalduel
HAMBURG (ANP/DPA) - Supporters van de Duitse club Hamburger SV mogen bij hoge uitzondering legaal vuurwerk afsteken bij de thuiswedstrijd komende zaterdag tegen Karlsruhe. Het is voor het eerst dat de Duitse voetbalbond DFB toestemming geeft voor het gebruik, dat normaal verboden is.
De DFB heeft ingestemd met het afsteken van tien rookbommen achter het doel voorafgaande aan het duel in de tweede Bundesliga. "Dit is een eenmalige uitzondering", meldde de DFB. "Een dergelijke vrijstelling kan alleen worden verleend als de organisatoren de verantwoordelijkheid nemen voor het gecontroleerde gebruik van vuurwerk."
Het afsteken van vuurwerk is verboden, maar in de praktijk blijkt het nauwelijks tegen te houden en zeker in het Duitse voetbal, waar het wordt beschouwd als onderdeel van de voetbalcultuur. HSV is zelfs berucht om zijn vuurwerk en de grootste overtreder van de regels. De club moest vorig seizoen 294.000 euro aan boetes betalen voor het afsteken van vuurwerk, rookbommen en fakkels.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
18 uur geleden