Duitse bond erkent dat Dortmund penalty is ontnomen
BOCHUM (ANP) - De Duitse voetbalbond heeft erkend dat Borussia Dortmund een penalty is ontnomen in de uitwedstrijd tegen Bochum. Na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Bochum, vrijdagavond, reageerde titelkandidaat Dortmund furieus omdat een strafschop niet was toegekend.
Bochum-verdediger Danilo Soares werkte Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi naar de grond, maar de scheidsrechter Sascha Stegemann zag er geen overtreding in. Hij ging niet naar de kant om de situatie te bekijken, tot groot ongenoegen van Edin Terzic en Sebastian Kehl, de trainer en technisch directeur van Dortmund.
"Hij speelde niet de bal, maar hij maakte alleen contact met de tegenstander en haalde hem naar de grond. Het was een overtreding en daarom een penalty, zoals de televisiebeelden ook hebben bewezen", heeft de scheidsrechtersafdeling laten optekenen in een verklaring.
Strijd om landstitel
Borussia Dortmund is met Bayern München verwikkeld in de strijd om de landstitel. Door het gelijkspel kan Bayern weer 1 punt boven de concurrent komen. Bayern speelt zondag thuis tegen Hertha BSC.
Dortmund kan voor het eerst sinds 2012 kampioen worden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
19 uur geleden