Duitse bond DFB overweegt verbod op OneLove-band aan te vechten
AL RAYYAN (ANP) - De Duitse voetbalbond DFB overweegt naar het internationaal sporttribunaal CAS te stappen om de sancties van de FIFA tegen de OneLove-aanvoerdersband aan te vechten. "De FIFA heeft ons met enorme dreiging verboden een signaal af te geven voor diversiteit en mensenrechten. De DFB onderzoekt of deze actie van de FIFA rechtmatig is", aldus een woordvoerder.
Wereldvoetbalbond FIFA heeft gedreigd met een gele kaart als de OneLove-aanvoerdersband, die staat voor verbinding en tegen alle vormen van discriminatie, wordt gedragen. Daarop zagen onder anderen de Duitse aanvoerder Manuel Neuer en Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk hiervan af.
Het CAS heeft tijdens het WK in Qatar een speciale afdeling die binnen 48 uur een uitspraak doet over een zaak. In Qatar is homoseksualiteit verboden. Het kan leiden tot een gevangenisstraf van zeven jaar.
De Duitse supermarktketen Rewe besloot na het verbod op het dragen van de OneLove-band zijn samenwerking met DFB per direct stop te zetten. Autofabrikant Volkswagen, een andere grote sponsor, gaat hier wel mee door maar was wel kritisch op de beslissing van de FIFA.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
7 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
15 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
16 uur geleden