Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse binnenlandminister wil weer mensen naar Syrië terugsturen

Duitse binnenlandminister wil weer mensen naar Syrië terugsturen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Horst Seehofer, gaat voorstellen weer Syriërs terug te sturen naar hun land als ze misdaden hebben gepleegd of een bedreiging vormen voor de veiligheid van Duitsland. Seehofer zal dit naar voren brengen in overleg met ministers van de zestien deelstaten. In het land werd in 2012 vastgelegd dat Syriërs niet kunnen worden gedeporteerd naar hun land van herkomst.

Dat was een jaar na het begin van de Syrische burgeroorlog, die nu vrijwel overal in dat land voorbij is. Het grootste en belangrijkste deel van Syrië is weer stevig in handen van de clan van de familie Assad, die Syrië al circa vijftig jaar met harde hand regeert en geen oppositie duldt.

Tijdens de oorlog zijn honderdduizenden Syriërs naar Duitsland gevlucht, vooral dankzij het gastvrije beleid van bondskanselier Angela Merkel. Die nodigde ze in 2015 bijna uit, door te verkondigen dat Duitsland dat wel aankon en niemand zou terugsturen. Van de meer dan één miljoen Syriërs die naar Europa trokken zijn er naar schatting 770.000 als asielzoekers in de bondsrepubliek neergestreken.

De vraag of Syriërs gedeporteerd kunnen worden die geen recht op asiel zouden hebben, omdat ze misdaden plegen of terroristische plannen hebben, is recent weer op de voorgrond gekomen. In oktober stak een Syriër die al misdaden had gepleegd in Dresden een 55-jarige Duitser met een mes dood en verwondde een ander ernstig.

Meer uit Buitenland

Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

1 uur geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

3 uur geleden
EU wil 'rode lijnen' in onderhandelingen met Rusland vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

3 uur geleden
Celstraf voor Duits koppel dat kinderen opsloot in 'horrorhuis'

OVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".

3 uur geleden
Maandag toch tweede evacuatievlucht vanaf Tenerife

TENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.

4 uur geleden
Israëlische minister wijst EU-sancties tegen kolonisten af

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.

5 uur geleden
Schutter Correspondents' Dinner ontkent dat hij Trump wilde doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.

5 uur geleden