Duitse binnenlandminister wil weer mensen naar Syrië terugsturen
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Horst Seehofer, gaat voorstellen weer Syriërs terug te sturen naar hun land als ze misdaden hebben gepleegd of een bedreiging vormen voor de veiligheid van Duitsland. Seehofer zal dit naar voren brengen in overleg met ministers van de zestien deelstaten. In het land werd in 2012 vastgelegd dat Syriërs niet kunnen worden gedeporteerd naar hun land van herkomst.
Dat was een jaar na het begin van de Syrische burgeroorlog, die nu vrijwel overal in dat land voorbij is. Het grootste en belangrijkste deel van Syrië is weer stevig in handen van de clan van de familie Assad, die Syrië al circa vijftig jaar met harde hand regeert en geen oppositie duldt.
Tijdens de oorlog zijn honderdduizenden Syriërs naar Duitsland gevlucht, vooral dankzij het gastvrije beleid van bondskanselier Angela Merkel. Die nodigde ze in 2015 bijna uit, door te verkondigen dat Duitsland dat wel aankon en niemand zou terugsturen. Van de meer dan één miljoen Syriërs die naar Europa trokken zijn er naar schatting 770.000 als asielzoekers in de bondsrepubliek neergestreken.
De vraag of Syriërs gedeporteerd kunnen worden die geen recht op asiel zouden hebben, omdat ze misdaden plegen of terroristische plannen hebben, is recent weer op de voorgrond gekomen. In oktober stak een Syriër die al misdaden had gepleegd in Dresden een 55-jarige Duitser met een mes dood en verwondde een ander ernstig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden