Duitse binnenlandminister: verdachte Maagdenburg was islamofoob
MAAGDENBURG (ANP/AFP/RTR) - De Saudische man die vrijdagavond inreed op een kerstmarkt in Maagdenburg en daarbij vijf mensen doodde was een islamofoob. Dat heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser aan journalisten bevestigd.
Op de vraag of de verdachte een afkeer had van de islam, zei de minister "dat het duidelijk te zien was". Ze wilde verder niet ingaan op de politieke voorkeuren van de man.
Eerder schreven Duitse media al dat de verdachte, Taleb A., een islamcriticus was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland. De 50-jarige man zou in 2006 vanuit Saudi-Arabië naar Duitsland zijn gevlucht, waar hij als arts werkte.
Sociale media
Volgens onder meer de Frankfurter Allgemeine was hij zeer actief op sociale media en schreef hij daar onder meer dat Duitsland probeerde om Europa te "islamiseren".
Behalve de vijf doden raakten bij de aanval vrijdagavond meer dan tweehonderd mensen gewond. Van hen zijn er zeker veertig 'zorgwekkend' aan toe, zei Reiner Haseloff, de minister-president van Saksen-Anhalt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
3 minuten geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
10 uur geleden