Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse binnenlandminister: verdachte Maagdenburg was islamofoob

Duitse binnenlandminister: verdachte Maagdenburg was islamofoob

MAAGDENBURG (ANP/AFP/RTR) - De Saudische man die vrijdagavond inreed op een kerstmarkt in Maagdenburg en daarbij vijf mensen doodde was een islamofoob. Dat heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser aan journalisten bevestigd.

Op de vraag of de verdachte een afkeer had van de islam, zei de minister "dat het duidelijk te zien was". Ze wilde verder niet ingaan op de politieke voorkeuren van de man.

Eerder schreven Duitse media al dat de verdachte, Taleb A., een islamcriticus was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland. De 50-jarige man zou in 2006 vanuit Saudi-Arabië naar Duitsland zijn gevlucht, waar hij als arts werkte.

Sociale media

Volgens onder meer de Frankfurter Allgemeine was hij zeer actief op sociale media en schreef hij daar onder meer dat Duitsland probeerde om Europa te "islamiseren".

Behalve de vijf doden raakten bij de aanval vrijdagavond meer dan tweehonderd mensen gewond. Van hen zijn er zeker veertig 'zorgwekkend' aan toe, zei Reiner Haseloff, de minister-president van Saksen-Anhalt.

Meer uit Buitenland

Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

2 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

2 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

2 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

2 uur geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

2 uur geleden
VN-chef: humanitaire situatie Cuba verslechtert door olietekorten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.

3 uur geleden
Trump: Minneapolis deed inzien dat het met 'zachtere hand' kan

WASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.

3 uur geleden