Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse binnenlandminister: verdachte Maagdenburg was islamofoob

Duitse binnenlandminister: verdachte Maagdenburg was islamofoob

MAAGDENBURG (ANP/AFP/RTR) - De Saudische man die vrijdagavond inreed op een kerstmarkt in Maagdenburg en daarbij vijf mensen doodde was een islamofoob. Dat heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser aan journalisten bevestigd.

Op de vraag of de verdachte een afkeer had van de islam, zei de minister "dat het duidelijk te zien was". Ze wilde verder niet ingaan op de politieke voorkeuren van de man.

Eerder schreven Duitse media al dat de verdachte, Taleb A., een islamcriticus was en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland. De 50-jarige man zou in 2006 vanuit Saudi-Arabië naar Duitsland zijn gevlucht, waar hij als arts werkte.

Sociale media

Volgens onder meer de Frankfurter Allgemeine was hij zeer actief op sociale media en schreef hij daar onder meer dat Duitsland probeerde om Europa te "islamiseren".

Behalve de vijf doden raakten bij de aanval vrijdagavond meer dan tweehonderd mensen gewond. Van hen zijn er zeker veertig 'zorgwekkend' aan toe, zei Reiner Haseloff, de minister-president van Saksen-Anhalt.

Meer uit Buitenland

Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over Epstein

CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.

47 minuten geleden
Onbekende drone neergehaald bij Frans vliegdekschip

MALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.

52 minuten geleden
Rusland wil Telegram mogelijk begin april blokkeren

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.

1 uur geleden
Nieuwe ontslagronde in Chinese politiek, onder wie minister

BEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.

2 uur geleden
Beroemde Oxford Street in Londen wordt voetgangerszone

LONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.

2 uur geleden
Rechter zet tijdelijk streep door extremisme-oormerk AfD

KEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.

2 uur geleden
Brussel opent fonds voor toegang tot abortus Europese vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.

2 uur geleden