Duitse bierverkoop gedaald, ondanks EK-feestjes
FRANKFURT (ANP/DPA) - Net als in Nederland, hebben Duitsers in het afgelopen halfjaar minder bier gedronken. Duitse brouwerijen verkochten in totaal 4,2 miljard liter bier, 0,6 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Zelfs het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland kon een daling niet voorkomen.
De binnenlandse bierconsumptie daalde in de eerste jaarhelft met 0,9 procent tot 3,4 miljard liter, maakte het Duitse federale statistiekbureau bekend. Het EK zorgde wel voor groei in de aanloop naar het grote evenement, maar de maanden mei en juni bleven achter bij de cijfers van vorig jaar. Juni was met 777 miljoen liter bier zelfs de zwakste juni sinds een herziening van de bierbelasting in Duitsland in 1993.
De Duitse Brouwersvereniging wijt de tegenvallende verkopen aan het wisselvallige weer. "Tijdens het EK voetbal zorgden de wisselende temperaturen en frequente onweersbuien voor een domper op de zaken voor veel bars. Veel tuinfeesten werden geannuleerd", aldus de organisatie.
Nederlandse verkoop
Vorige maand werd bekend dat Nederlandse bierbrouwers in de eerste zes maanden van dit jaar 5 procent minder bier hebben verkocht, eveneens door het aanhoudende slechte weer. Ook hadden ze veel last van fors gestegen belastingen. Ook alcoholvrij bier kampte met tegenvallende verkoopcijfers.
Het Europees kampioenschap voetbal zorgt doorgaans voor een stijgende bierconsumptie, maar dit keer was dat ook in Nederland onvoldoende om de tegenvallende verkopen goed te maken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING kan definitief doorgaan. De rechtbank in Amsterdam heeft de milieuorganisatie ontvankelijk verklaard en alle argumenten die de bank daartegen had ingebracht afgewezen.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
12 uur geleden