Duitse bierverkoop gedaald, ondanks EK-feestjes
FRANKFURT (ANP/DPA) - Net als in Nederland, hebben Duitsers in het afgelopen halfjaar minder bier gedronken. Duitse brouwerijen verkochten in totaal 4,2 miljard liter bier, 0,6 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Zelfs het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland kon een daling niet voorkomen.
De binnenlandse bierconsumptie daalde in de eerste jaarhelft met 0,9 procent tot 3,4 miljard liter, maakte het Duitse federale statistiekbureau bekend. Het EK zorgde wel voor groei in de aanloop naar het grote evenement, maar de maanden mei en juni bleven achter bij de cijfers van vorig jaar. Juni was met 777 miljoen liter bier zelfs de zwakste juni sinds een herziening van de bierbelasting in Duitsland in 1993.
De Duitse Brouwersvereniging wijt de tegenvallende verkopen aan het wisselvallige weer. "Tijdens het EK voetbal zorgden de wisselende temperaturen en frequente onweersbuien voor een domper op de zaken voor veel bars. Veel tuinfeesten werden geannuleerd", aldus de organisatie.
Nederlandse verkoop
Vorige maand werd bekend dat Nederlandse bierbrouwers in de eerste zes maanden van dit jaar 5 procent minder bier hebben verkocht, eveneens door het aanhoudende slechte weer. Ook hadden ze veel last van fors gestegen belastingen. Ook alcoholvrij bier kampte met tegenvallende verkoopcijfers.
Het Europees kampioenschap voetbal zorgt doorgaans voor een stijgende bierconsumptie, maar dit keer was dat ook in Nederland onvoldoende om de tegenvallende verkopen goed te maken.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
21 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
22 uur geleden