Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse beurs flink omhoog na politiek akkoord over mega-uitgaven

Duitse beurs flink omhoog na politiek akkoord over mega-uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Frankfurt is vrijdag met een stevige plus gesloten, nadat in Berlijn een politiek akkoord is bereikt over mega-uitgaven voor defensie, infrastructuur en klimaat in Duitsland. Daarvan profiteerden Duitse bouwbedrijven, staalproducenten en defensieconcerns op de beurs. Zij kunnen flink meer opdrachten krijgen door die investeringsplannen ter waarde van honderden miljarden.

De DAX-index in Frankfurt eindigde 1,9 procent hoger. Tot de winnaars behoorden onder meer de defensiebedrijven Rheinmetall en Hensoldt met plussen tot 7 procent. Staalfabrikant Salzgitter won 4 procent en bouwbedrijven als Hochtief en Bilfinger werden tot 6,3 procent hoger gezet. De fabrikant van cement en andere bouwmaterialen Heidelberg Materials klom 3,8 procent. De Oostenrijkse branchegenoot Wienerberger ging in Wenen 5 procent omhoog en het Oostenrijkse bouwbedrijf Strabag werd bijna 9 procent meer waard.

Ook in de rest van Europa kreeg het sentiment steun van de Duitse investeringsplannen. De Amsterdamse AEX-index klom 0,9 procent tot 905,63 punten. De MidKap ging 1,7 procent vooruit tot 866,55 punten. In Parijs en Londen wonnen de hoofdgraadmeters 1,1 procent.

ABN AMRO

De kopgroep in de AEX werd gevormd door ABN AMRO, staalproducent ArcelorMittal en uitzender Randstad met winsten tot 4,5 procent. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, daalde 8,8 procent. De Amerikaanse miljardair Bill Ackman en zijn investeringsbedrijf Pershing Square hebben een deel van hun aandelen in UMG verkocht.

In de MidKap zakte OCI bijna 3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet vorig jaar dalen. Wel wist het bedrijf meer winst te boeken door de verkoop van onderdelen. Azerion werd bij de kleinere fondsen op het Damrak 9,5 procent meer waard. De AFM heeft het onderzoek naar de opvallende handelsvolumes in het aandeel van het spelletjes- en advertentiebedrijf afgerond. De toezichthouder heeft niet kunnen vaststellen of er sprake is geweest van marktmanipulatie.

Kering

Luxeconcern Kering kelderde bijna 11 procent in Parijs, na de benoeming van Demna Gvasalia tot nieuwe artistieke directeur van modemerk Gucci.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0872 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 67,06 dollar en Brentolie klom ook 0,7 procent, tot 70,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fed-voorzitter Jerome Powell blijft in bestuur centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.

5 minuten geleden
Onenigheid vertraagt publicatie Belgisch inflatiecijfer met uren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.

29 minuten geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.

49 minuten geleden
KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

1 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

1 uur geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

1 uur geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

2 uur geleden