Duitse bekerfinale op 4 juli in Berlijn definitief zonder publiek
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bekerfinale tussen Bayern München en Bayer Leverkusen, de ploeg van trainer Peter Bosz, wordt definitief op 4 juli in Berlijn achter gesloten deuren afgewerkt. "De gevolgen van de coronapandemie laten geen ruimte voor een ander besluit, zelfs niet na een grondig onderzoek naar diverse opties", liet de Duitse voetbalbond DFB weten.
De DFB had bij het stadsbestuur van Berlijn een verzoek ingediend om per club 5000 fans toe te laten tot het stadion. Volgens de plaatselijke autoriteiten is daar echter geen wettelijke grondslag voor. Grote evenementen met meer dan 1000 mensen zijn tot 30 augustus verboden in de Duitse hoofdstad. Het stadsbestuur zag een finale met 1000 bezoekers evenmin zitten.
De verscheidende supportersclubs van beide finalisten zijn inmiddels acties gestart om de eindstrijd te verschuiven naar een datum waarop wel weer publiek welkom is bij voetbalwedstrijden in de stadions. De resterende duels in de Bundesliga worden deze maand alle achter gesloten deuren gespeeld.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
10 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
11 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
23 uur geleden