Duitse bedrijven in VS afwachtend met investeren om verkiezingen
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse bedrijven actief in de Verenigde Staten zijn terughoudender geworden met het doen van investeringen in aanloop naar de presidentsverkiezingen. Dat meldt de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) maandag op basis van een enquête. Volgens de DIHK nemen de bedrijven een afwachtende houding aan tot er meer duidelijkheid is over het toekomstige economische beleid.
De industriële brancheorganisatie wijst erop dat in de verkiezingscampagne besproken plannen een risico vormen voor Duitse bedrijven. Het gaat dan bijvoorbeeld om plannen voor het verhogen van importheffingen. "Het vooruitzicht op een aangescherpt handelsbeleid, vooral onder een mogelijke Trump-regering, zou de zorgen over verstoringen in de toeleveringsketen en handelsbarrières verder kunnen vergroten", aldus Volker Treier, hoofd buitenlandse handel van de DIHK.
Toch verwacht nog altijd 38 procent van de bedrijven een verbetering van de economie in de regio's waar zij actief zijn. Treier merkt op dat Duitse ondernemingen in de VS vooral in de auto-industrie, machinebouw en hernieuwbare energiesector profiteren van aanhoudende vraag op de Amerikaanse markt en innovatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
10 uur geleden