Duitse bedrijven hekelen extremisme in aanloop EU-verkiezingen
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een alliantie van ruim dertig grote Duitse bedrijven, waaronder Siemens en Volkswagen, neemt in de aanloop naar de Europese verkiezingen stelling tegen extremisme. Onder het motto "Wij staan voor waarden" roepen ze hun ongeveer 1,7 miljoen werknemers op om in juni naar de stembus te gaan.
Ook bedrijven als Bosch, Mercedes, Bayer, Deutsche Bahn, RWE en Deutsche Bank doen mee aan het initiatief. Vakbonden zijn er eveneens bij betrokken.
"Onze alliantie staat voor respect, tolerantie, openheid en diversiteit. Extremisten en racisten trekken deze waarden in twijfel en bieden tegelijkertijd ogenschijnlijk eenvoudige oplossingen voor de complexe problemen van onze tijd", verklaart Siemens-topman Roland Busch. "Door dit te doen verdelen ze onze samenleving en bedreigen ze onze toekomst."
Aarzelen
Tegen wie of welke vormen van populisme en extremisme ze zich precies richten, wordt niet direct gezegd. Maar in Duitsland heeft de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) de afgelopen maanden aan populariteit gewonnen.
"Zelfs investeerders, die Duitsland juist waarderen vanwege onze sterke democratische waarden, kijken met bezorgdheid naar de ontwikkelingen en aarzelen om te investeren", geeft Deutsche Bank-baas Christian Sewing aan. BMW-topman Oliver Zipse benadrukt het belang van Europa voor zijn bedrijf. "Ons succes hangt ook sterk af van de handelsbetrekkingen binnen de Europese Unie."
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
4 uur geleden