Duitse bedrijven hekelen extremisme in aanloop EU-verkiezingen
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een alliantie van ruim dertig grote Duitse bedrijven, waaronder Siemens en Volkswagen, neemt in de aanloop naar de Europese verkiezingen stelling tegen extremisme. Onder het motto "Wij staan voor waarden" roepen ze hun ongeveer 1,7 miljoen werknemers op om in juni naar de stembus te gaan.
Ook bedrijven als Bosch, Mercedes, Bayer, Deutsche Bahn, RWE en Deutsche Bank doen mee aan het initiatief. Vakbonden zijn er eveneens bij betrokken.
"Onze alliantie staat voor respect, tolerantie, openheid en diversiteit. Extremisten en racisten trekken deze waarden in twijfel en bieden tegelijkertijd ogenschijnlijk eenvoudige oplossingen voor de complexe problemen van onze tijd", verklaart Siemens-topman Roland Busch. "Door dit te doen verdelen ze onze samenleving en bedreigen ze onze toekomst."
Aarzelen
Tegen wie of welke vormen van populisme en extremisme ze zich precies richten, wordt niet direct gezegd. Maar in Duitsland heeft de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) de afgelopen maanden aan populariteit gewonnen.
"Zelfs investeerders, die Duitsland juist waarderen vanwege onze sterke democratische waarden, kijken met bezorgdheid naar de ontwikkelingen en aarzelen om te investeren", geeft Deutsche Bank-baas Christian Sewing aan. BMW-topman Oliver Zipse benadrukt het belang van Europa voor zijn bedrijf. "Ons succes hangt ook sterk af van de handelsbetrekkingen binnen de Europese Unie."
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
3 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.
6 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tientallen activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal iets na 10.00 uur donderdagochtend uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. Greenpeace heeft de zaal nu bezet, waardoor onduidelijk is of de vergadering later op de dag nog door kan gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.
2 uur geleden