Duitse Baerbock verkozen tot voorzitter Algemene Vergadering VN
NEW YORK (ANP/DPA) - De Duitse oud-minister Annalena Baerbock is verkozen tot voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Ze was de enige kandidaat voor de grotendeels ceremoniële functie die ze een jaar mag bekleden.
De 44-jarige Baerbock kreeg bij een geheime stemming 167 stemmen van de 193 lidstaten. Tot vorige maand was ze nog minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet van bondskanselier Olaf Scholz. De politica van de Duitse Groenen bracht in die rol vaak bezoeken aan onder meer Oekraïne en het Midden-Oosten.
Baerbock volgt de Kameroense Philémon Yang op als voorzitter. Ze zal de Algemene Vergadering leiden, met onder meer de jaarlijkse bijeenkomst van staatshoofden en ministers in New York in september. Volgens de omroep Deutsche Welle kan de functie worden gezien als een opstapje naar andere belangrijke banen.
Baerbocks rol moet niet worden verward met die van António Guterres, de secretaris-generaal en het gezicht van de Verenigde Naties.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
15 minuten geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
4 uur geleden