Duitse autoriteiten onderzoeken omkopingszaak Deutsche Bank
FRANKFURT (ANP) - Deutsche Bank heeft de financieel adviseur van een lid van de Saoedische koninklijke familie smeergeld betaald in de hoop de rijke klant vast te houden en meer zaken met hem te doen. Medewerkers van de bank hebben de adviseur 1,1 miljoen dollar (circa 1 miljoen euro) betaald. De bank heeft de Duitse autoriteiten de namen van de twee medewerkers gedeeld die in verband worden gebracht met de zaak, op verdenking van omkoping en fraude.
Het onderzoek naar de zaak loopt nog. Deutsche Bank is de fraude, die plaats zou hebben gevonden in 2011 en 2012, op het spoor gekomen na intern onderzoek. Na het onderzoek verlieten zes medewerkers de bank. Sommigen van hen bekleden nu topfuncties bij Barclays, UniCredit en Union Bancaire Privée. De Duitse bank heeft de bonussen van twaalf medewerkers opgeschort en heeft geprobeerd om de twee medewerkers die worden onderzocht door justitie te ontslaan. Die hebben dat aangevochten bij de rechter. Een van hen heeft de zaak gewonnen en de ander heeft geschikt.
De bankmedewerkers hebben de financieel adviseur ook gepaaid door zijn nicht een stage aan te bieden en haar uit te nodigen voor een exclusief congres in een Zwitsers skiresort.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
9 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
11 uur geleden