Duitse automakers herstarten productie na versoepeling lockdowns
FRANKFURT (ANP/RTR) - Duitse autobouwers zoals Volkswagen en Mercedes-Benz pakken volgende week de productie weer op, in lijn met de versoepeling van de lockdown in Duitsland en andere Europese landen. Duitsland zal vanaf volgende week sommige winkels weer openen, beloofde bondskanselier Angela Merkel. Ook mogen kinderen bij de oosterburen vanaf begin mei weer naar school.
Volkswagen gaat vanaf 20 april weer zijn fabrieken in het Duitse Zwickau en het Slowaakse Bratislava openen. Een week later volgen fabrieken in Rusland, Spanje, Portugal en de Verenigde Staten. In mei doen productievestigingen in Zuid-Afrika, Argentinië, Brazilië en Mexico hun deuren weer open. De autofabrikant neemt tot honderd extra maatregelen om besmettingen met het coronavirus te voorkomen. Zo zullen de diensten van fabrieksmedewerkers zo ingepland worden dat ze niet tegelijkertijd arriveren, naar huis gaan of lunchen.
Mercedes-Benz' moederbedrijf Daimler wil zijn fabrieken in Hamburg, Berlijn en Untertürkheim volgende week weer openen. De locaties in Sindelfingen en Bremen maken zich ook op voor het herstarten van werkzaamheden.
De productie van auto's in Duitsland was nooit door de regering stilgelegd, zoals in Spanje of Italië. De autoproducenten besloten zelf om hun fabrieken te sluiten vanwege de weggevallen vraag. De bewegingsvrijheid van veel potentiële klanten was sterk ingeperkt en de autodealers gingen op slot.
Meer uit Financieel
MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
5 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
7 uur geleden