Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse automakers herstarten productie na versoepeling lockdowns

Duitse automakers herstarten productie na versoepeling lockdowns

FRANKFURT (ANP/RTR) - Duitse autobouwers zoals Volkswagen en Mercedes-Benz pakken volgende week de productie weer op, in lijn met de versoepeling van de lockdown in Duitsland en andere Europese landen. Duitsland zal vanaf volgende week sommige winkels weer openen, beloofde bondskanselier Angela Merkel. Ook mogen kinderen bij de oosterburen vanaf begin mei weer naar school.

Volkswagen gaat vanaf 20 april weer zijn fabrieken in het Duitse Zwickau en het Slowaakse Bratislava openen. Een week later volgen fabrieken in Rusland, Spanje, Portugal en de Verenigde Staten. In mei doen productievestigingen in Zuid-Afrika, Argentinië, Brazilië en Mexico hun deuren weer open. De autofabrikant neemt tot honderd extra maatregelen om besmettingen met het coronavirus te voorkomen. Zo zullen de diensten van fabrieksmedewerkers zo ingepland worden dat ze niet tegelijkertijd arriveren, naar huis gaan of lunchen.

Mercedes-Benz' moederbedrijf Daimler wil zijn fabrieken in Hamburg, Berlijn en Untertürkheim volgende week weer openen. De locaties in Sindelfingen en Bremen maken zich ook op voor het herstarten van werkzaamheden.

De productie van auto's in Duitsland was nooit door de regering stilgelegd, zoals in Spanje of Italië. De autoproducenten besloten zelf om hun fabrieken te sluiten vanwege de weggevallen vraag. De bewegingsvrijheid van veel potentiële klanten was sterk ingeperkt en de autodealers gingen op slot.

Meer uit Financieel

Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

33 minuten geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

2 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

3 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

4 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

4 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

5 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

6 uur geleden