Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse auto-industrie vreest impact grenscontroles met Tsjechië

Duitse auto-industrie vreest impact grenscontroles met Tsjechië

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse auto-industrie vreest voor een tekort aan onderdelen nu grenscontroles tussen Duitsland en Tsjechië zijn aangescherpt. Dat zou volgens de Duitse federatie van automakers VDA het productieproces in de weg kunnen gaan zitten, zo waarschuwde de organisatie. Ook kunnen werknemers van Duitse fabrieken die in Tsjechië wonen, door de grenscontroles niet op hun werk komen.

Vanaf zondag mogen alleen inwoners van Duitsland nog de grens met Tsjechië en de Oostenrijkse regio Tirol over. Dit vanwege de besmettelijke coronavarianten die in die regio's wijdverspreid zijn.

BMW en Volkswagen hebben fabrieken in de grensregio die qua onderdelen afhankelijk zijn materialen uit voornamelijk Tsjechië. Een verstoring van de aanvoer zorgt ervoor dat productielijnen stilvallen. "We houden de situatie nauwlettend in de gaten en hopen dat de onderdelen vlot de grens kunnen passeren", zei een woordvoerder van de VDA. Volgens hem kunnen grenscontroles de vrije stroom van verkeer aan de grens in de weg staan.

Er zijn uitzonderingen op de controles, onder andere voor de gezondheidszorg, logistiek en seizoenarbeiders in de landbouw. Er wordt ook gesproken over uitzonderingen voor bedrijven die afhankelijk zijn van werknemers uit Tirol of Tsjechië.

Meer uit Financieel

Zwitserse export naar China door nieuw akkoord vrij van heffingen

BERN (ANP) - Zwitserland en China zijn het eens geworden over nieuwe handelsafspraken. De landen hebben afgesproken dat de Zwitserse export naar China vrijwel geheel is vrijgesteld van importheffingen, maakte de Zwitserse regering bekend.

13 minuten geleden
Hogere olieprijs drukt op sentiment beleggers, AEX wel nipt hoger

AMSTERDAM (ANP/RTR) - De Europese beurzen zijn donderdag overwegend lager de handel uitgegaan. Een nieuwe stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten leidde tot hernieuwde zorgen over de economie en inflatie. Een herstel van de wereldwijde obligatiemarkt na ingrijpen van Washington hielp de verliezen echter te beperken.

50 minuten geleden
Onderzoek: Amerikaanse verkoop Nintendo Switch zakt in

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkopen van de Nintendo Switch 2 zijn in juli meer dan gehalveerd in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar. Daarmee is sprake van een brede neergang in de hardwaremarkt voor games, meldt marktonderzoeker Circana.

1 uur geleden
Transavia breidt uit op Brussels Airport

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Transavia breidt verder uit op Brussels Airport. De luchtvaartmaatschappij heeft er een vierde vliegtuig gestationeerd en zet er voortaan Belgisch personeel in. "Brussel is uitgegroeid tot een volwaardige vierde thuisbasis voor ons", zei topman Paul Terstegge donderdag op een persconferentie in het nieuwe bemanningscentrum van Transavia.

2 uur geleden
Walmart en Alibaba zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walmart en Alibaba stonden donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en werd ook positiever over de verkopen in het hele jaar. Het aandeel zakte desondanks ruim 8 procent, mede door een tegenvallende omzetgroei op de Amerikaanse thuismarkt. Eerder dit jaar gaf Walmart nog een tegenvallende omzetverwachting af voor het hele jaar door de sterk gestegen benzineprijzen en het afnemende consumentenvertrouwen.

2 uur geleden
Aandeelhouders halen uit naar kunstmestproducent OCI om fusie

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

4 uur geleden
Europese Commissie niet bezorgd over bijvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft geen onmiddellijke zorgen over het tijdig bijvullen van de Europese gasvoorraden voor de winter. Volgens een woordvoerder van de Commissie zijn de Europese gasvoorraden nu voor 62 procent van de capaciteit gevuld. Dat was vorig jaar op dit tijdstip nog 74 procent.

4 uur geleden