Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse auto-industrie vreest impact grenscontroles met Tsjechië

Duitse auto-industrie vreest impact grenscontroles met Tsjechië

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse auto-industrie vreest voor een tekort aan onderdelen nu grenscontroles tussen Duitsland en Tsjechië zijn aangescherpt. Dat zou volgens de Duitse federatie van automakers VDA het productieproces in de weg kunnen gaan zitten, zo waarschuwde de organisatie. Ook kunnen werknemers van Duitse fabrieken die in Tsjechië wonen, door de grenscontroles niet op hun werk komen.

Vanaf zondag mogen alleen inwoners van Duitsland nog de grens met Tsjechië en de Oostenrijkse regio Tirol over. Dit vanwege de besmettelijke coronavarianten die in die regio's wijdverspreid zijn.

BMW en Volkswagen hebben fabrieken in de grensregio die qua onderdelen afhankelijk zijn materialen uit voornamelijk Tsjechië. Een verstoring van de aanvoer zorgt ervoor dat productielijnen stilvallen. "We houden de situatie nauwlettend in de gaten en hopen dat de onderdelen vlot de grens kunnen passeren", zei een woordvoerder van de VDA. Volgens hem kunnen grenscontroles de vrije stroom van verkeer aan de grens in de weg staan.

Er zijn uitzonderingen op de controles, onder andere voor de gezondheidszorg, logistiek en seizoenarbeiders in de landbouw. Er wordt ook gesproken over uitzonderingen voor bedrijven die afhankelijk zijn van werknemers uit Tirol of Tsjechië.

Meer uit Financieel

Europa vormt geen veiligheidsrisico voor VS, zegt Eurocommissaris

BRUSSEL (ANP/AFP) - Europa vormt geen "veiligheidsrisico" voor de Verenigde Staten, schrijft Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) maandag op sociale media. Ze reageert daarmee op het feit dat het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic de toegang tot twee krachtige AI-modellen heeft afgesloten in opdracht van de autoriteiten.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt ook voedselservicetak

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group heeft een akkoord bereikt met Group of Butchers over de verkoop van zijn Food Service Business. Het is volgens Vion de laatste stap in de reorganisatie van het bedrijf, waarbij het zich vooral wil gaan focussen op activiteiten in de Benelux.

3 uur geleden
Compensatie voor ANWB Energie-klanten die wachten op afrekening

DEN HAAG (ANP) - ANWB Energie gaat klanten compenseren die wachten op hun eind- of jaarrekening. Dat heeft het bedrijf toegezegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om ongeveer zevenhonderd klanten die meer dan zes weken wachten.

4 uur geleden
Europese gasprijs daalt na vredesakkoord VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandag gedaald nadat er volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is bereikt. Dit wordt door beide partijen op vrijdag 19 juni in Zwitserland ondertekend. De VS en Iran hebben volgens de premier aangekondigd dat de militaire activiteiten "onmiddellijk en definitief worden beëindigd".

6 uur geleden
AEX-index stijgt richting 1100 punten na vredesakkoord VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag verder gestegen richting de historische grens van 1100 punten. De opmars volgde op het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zal het akkoord op vrijdag 19 juni in Zwitserland door beide landen worden ondertekend. Ook meldde de Amerikaanse president Donald Trump dat de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten, vrijdag weer opengaat.

6 uur geleden
Scheepseigenaren wachten op details over Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepseigenaren wachten meer duidelijkheid af over een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif wordt een vredesakkoord tussen de VS en Iran vrijdag ondertekend. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de belangrijke zeestraat op dezelfde dag weer opengaat. Reders laten aan persbureau Bloomberg weten op meer details te wachten of een veilige doortocht ook echt mogelijk is.

8 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink hoger, olieprijs daalt

TOKIO (ANP) - De beurzen in Tokio en Seoul zijn maandag hard gestegen door de hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif is een vredesakkoord tussen de VS en Iran bereikt, dat op vrijdag 19 juni in Zwitserland door beide landen wordt ondertekend.

8 uur geleden