Duitse auto-industrie vreest impact grenscontroles met Tsjechië
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse auto-industrie vreest voor een tekort aan onderdelen nu grenscontroles tussen Duitsland en Tsjechië zijn aangescherpt. Dat zou volgens de Duitse federatie van automakers VDA het productieproces in de weg kunnen gaan zitten, zo waarschuwde de organisatie. Ook kunnen werknemers van Duitse fabrieken die in Tsjechië wonen, door de grenscontroles niet op hun werk komen.
Vanaf zondag mogen alleen inwoners van Duitsland nog de grens met Tsjechië en de Oostenrijkse regio Tirol over. Dit vanwege de besmettelijke coronavarianten die in die regio's wijdverspreid zijn.
BMW en Volkswagen hebben fabrieken in de grensregio die qua onderdelen afhankelijk zijn materialen uit voornamelijk Tsjechië. Een verstoring van de aanvoer zorgt ervoor dat productielijnen stilvallen. "We houden de situatie nauwlettend in de gaten en hopen dat de onderdelen vlot de grens kunnen passeren", zei een woordvoerder van de VDA. Volgens hem kunnen grenscontroles de vrije stroom van verkeer aan de grens in de weg staan.
Er zijn uitzonderingen op de controles, onder andere voor de gezondheidszorg, logistiek en seizoenarbeiders in de landbouw. Er wordt ook gesproken over uitzonderingen voor bedrijven die afhankelijk zijn van werknemers uit Tirol of Tsjechië.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
10 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
22 uur geleden